Ваш iPhone постійно відстежує Ваше місцерозташування, оновлює отримані дані, аналізує та на їх основі формує список місць, які Ви часто відвідуєте. Усі ці дані зберігаються у Вашому смартфоні. Однак за бажання можна відключити функцію трекінгу, яка має назву “Істотні місця”.

Вона дозволяє iPhone запам’ятовувати значущі для Вас місця з метою надання корисної геопозиційному інформації в додатках “Карти”, “Календар”, “Фото” тощо. Як каже Apple, ця інформація зберігається у зашифрованому вигляді і прочитати її можете тільки Ви, тоді як сама компанія не має до неї доступу через відсутність в її розпорядженні криптографічних ключів. Однак перестрахувати себе зайвий раз не завадить.

Функція “Істотні місця” добре захована в системних налаштуваннях, а тому знайти її випадково буде досить непросто. Отже, щоб відключити її, необхідно виконати наступні кроки:

1. Перейдіть в “Налаштування” – “Приватність” – “Служби геолокації“.

2. Прокрутіть перелік доступних розділів до низу і відкрийте “Системні служби“.

3. Виберіть вкладку “Істотні місця” і, підтвердивши свою особистість відбитком пальця або особою, перейдіть в неї.

4. Тут Ви побачите список місць, які Ви відвідуєте найчастіше (робота, будинок, магазин біля будинку тощо) з датами їх відвідування і тумблер активації, який необхідно перевести в неактивний стан.

За бажання можна не відключати функцію “Істотні місця”. Натомість можна обрати опцію “Очистити історію” та видалити всі відвідані місця, або ж вибрати та видалити окремі з них.

Нагадаємо, кожен додаток, встановлений у Вас на смартфоні з дозволом доступу до геолокації, здатен збирати інформацію про Ваше місцезнаходження навіть тоді, коли Ви ним не користуєтеся. Наприклад, чи знаєте Ви, що встановлення Facebook на Android та iOS-смартфонах автоматично вимагає доступу до геолокаційних даних і відповідно, компанія збирає дані про Ваше точне місцезнаходження. Як вимкнути цю опцію, читайте тут.

Також зверніть увагу, коли останнього разу Ви вивчали свій цифровий слід? Доброю новиною є те, що не обов’язково бути технічним генієм, щоб захистити себе та рідних від небажаних наслідків. Практичні поради із налаштування приватності зібрані для Вас у цій статті.

Автор: Олена Кожухар