Експерти з безпеки компанії Proofpoint повідомили про новий вірус Vega Stealer, який загрожує користувачам Google Chrome та інших популярних браузерів. За допомогою шкідливого програмного забезпечення зловмисники крадуть дані банківських карток та іншу важливу інформацію, пише iTechua.

Vega Stealer є модифікованою версією виявленого ще в грудні 2016 року вірусу August Stealer. Він поширюється електронною поштою і передає зловмисникам збережені паролі, документи і конфіденційні відомості жертв з Chrome, Firefox, Skype і Opera.

Найчастіше вірус приходить в листі від якоїсь великої компанії з вкладенням у вигляді документа «brief.doc». Останній включає шкідливі макроси, які і запускають роботу Vega Stealer. Після зараження комп’ютера вірус перевіряє робочий стіл жертви, краде важливі дані і відправляє їх зловмисникам на віддалені сервера.

“І хоча Vega Stealer не є найскладнішим або прихованим вірусом, він демонструє гнучкість програмного забезпечення, прагнення його авторів і учасників досягнути своєї мети. Vega Stealer може у перспективі спричинити собою більш серйозні наслідки, якщо продовжить розвиватися і поширюватися”, – відзначили співробітники Proofpoint.

Фахівці в черговий раз радять користувачам бути уважними під час відкривання невідомих чи підозрілих листів.