Наука про дані процвітає і починає замінювати застарілі інженерні системи в усіх американських організаціях. Понад 50% цьогорічного списку найпотрібніших професій пов’язані з інженерними розробками, причому вперше робототехніка зайняла в ньому почесне друге місце. А також Blockchain Developer не ввійшов у список, повідомляє LinkedIn.

Ці та багато інших захоплюючих відомостей можна знайти у щорічному звіті LinkedIn про кращі спеціальності світу. LinkedIn робить прогнози зайнятості, включаючи найшвидше зростаючий попит на роботу та навички, необхідні для успіху, а також міста та галузі, в яких вони затребувані, повідомляє Forbes.

Топ 15 найкращих спеціальностей за версією LinkedIn

1. Спеціаліст зі штучного інтелекту (Artificial Intelligence Specialist). Штучний Інтелект та машинне навчання стали синонімом інновацій, а дані LinkedIn показують, що це не просто шум. За останні 4 роки зростання найму на цю роль зросло на 74% щорічно. Людина, яка обрала дану професію повинна мати дуже специфічний набір навичок та розумітися на нових технологіях. Дійсно, відкриття робочих місць цієї спеціальності виросло на 344% за період з 2015 по 2018 рік і отримала середню базову зарплату в розмірі 146 085 доларів. Таким чином спеціаліст зі Штучного Інтелекту стала однією з найкращих спеціальностей в США.

2. Інженер з робототехніки (Robotics Engineer). Сьогодні на 40% збільшується попит на технічних фахівців, які мають досвід роботи з робототехніки. Відповідно до дослідження LinkedIn, робототехніка – це галузь, що блискавично зростає. UiPath, одне з найпопулярніших рішень з робототехніки, нещодавно оцінювалось у 7 мільйонів доларів США, а галузь у цілому, як прогнозується, продовжить це зростання. Кар’єра в галузі інженерії робототехніки може сильно відрізнятися між програмними та апаратними спеціальностями, а дані LinkedIn показують, що попит на інженерів, що працюють як на віртуальних, так і на фізичних роботах, росте.

3. Спеціаліст з даних (Data Scientist). Data Scientist – ще одна спеціальність, яка очолювала список нових робочих місць у LinkedIn протягом трьох років та продовжує зростати у всіх галузях. Дані LinkedIn вказують на те, що деяке зростання може бути пов’язане з еволюцією раніше існуючих робочих місць, як, наприклад, статистиків, та посиленням акценту на дані в академічних дослідженнях.

4. Інженер повного стеку (Full Stack Engineer). Хоча це не нова робота, швидкі темпи змін технологій зробили розробників повних стеків цінними робітниками для будь-якої компанії. Це не перший рік, коли ця спеціальність увійшла до списку кращих професій, оскільки з 2015 року зростання найму становило 35% щороку, не дивлячись на широке коло розробників та інженерних професій.

5. Інженер з надійності веб-сайтів (Site Reliability Engineer). Спостерігається збільшення попиту на 34%. Відповідаючи за забезпечення безперебійного розвитку сайту та операційних процесів, попит на цю роботу, ймовірно, буде продовжувати зростати до тих пір, поки ми використовуємо технології у повсякденному житті. Як бонус, необхідні навички можна перенести на багато різних інженерних ролей, наприклад, Cloud Engineer або Full Stack Engineer.

6. Спеціаліст із успіху клієнтів (Customer Success Specialist). Окрім того, що зростає попит на технологічні послуги, які потребують практичної підтримки, професія спеціаліст з успіху клієнтів йде на підйом відповідно до останнього звіту LinkedIn. У попередньому звіті було встановлено, що посада менеджера успіху клієнтів в США зросла на 34% у 2018 році, а 72% професіоналів, які зараз займають цю посаду, працюють у галузі програмного забезпечення та ІТ. Зазвичай такі спеціалісти можуть поєднувати соціальні та професійні навички, оскільки вони відповідають за розуміння технологій та управління стосунків з клієнтами.

7. Спеціаліст з розвитку продажів (Sales Development Representative або SDR). Спостерігається щорічний приріст попиту на професіоналів, які володіють технічною експертизою Salesforce у поєднанні з досвідом продажу. Навички, необхідні для роботи, залишаються незмінними з 2015 року. Ноу-хау у Salesforce та нові виклики досі складають значну частину роботи. Через стрімке зростання технологічних послуг, масштабні компанії покладаються на спеціаліста з розвитку продажів (SDR), щоб знайти нових клієнтів. Таким чином дана професія залишається у списку кращих.

8. Інженер даних (Data Engineer). Дані швидко стали найціннішим ресурсом кожної компанії. На сьогоднішній день потрібні кмітливі інженери, які зможуть створити інфраструктуру та тримати її організованою. Темп зростання найму професіоналів у цій сфері з 2015 року збільшився майже на 35%, а галузі промисловості від роздрібної торгівлі до автомобільної промисловості тільки збільшують попит на дану професію.

9. Спеціаліст з питань поведінкового здоров’я (Behavioral Health Technician). Сьогодні спостерігається збільшення попиту на медичних працівників у цій галузі на 32%. Збільшення кількості працівників, які користуються медичним страхуванням для лікування психічного здоров’я та зловживання наркотичними речовинами дало поштовх до підвищеного попиту у спеціалістах з поведінкового здоров’я. Багато з них спеціалізуються на роботі з пацієнтами, які страждають на аутизм чи порушення поведінки або працюють з дітьми у шкільних умовах. Шлях до того, щоб стати спеціалістом з поведінки – різноманітний, враховуючи, що підготовка не вимагає певного ступеня досвіду роботи з клієнтами.

10. Спеціаліст з кібербезпеки (Cybersecurity Specialist). За прогнозами, кібербезпека буде одним з найбільш швидко зростаючих напрямків інвестицій в ІТ в 2020 році. Спостерігається зростання попиту на фахівців з кібербезпеки та технічних фахівців, які мають досвід у цій галузі. Не секрет, що кібербезпека є першочерговою для кожної компанії. Зростання попиту на цю професію, ймовірно, продовжуватиметься, оскільки в звітах видно, що в 2019 році порушення даних збільшилося більше ніж на 50%.

11. Back End розробник (Back End Developer). Щорічно збільшується попит на технічних фахівців, які мають досвід роботи в Node.js, JavaScript, веб-сервісах Amazon, Git та MongoDB – найбільш затребуваних навичках для розробників Back End. Back End розробник – це ще одна професія, яка, ймовірно, продовжить зростати, оскільки практично кожна компанія будує цифрову власність. Це також робота, яку можна значною мірою виконати з будь-якого місця, надаючи таким чином можливість віддалено працювати.

12. Головний директор з доходів (Chief Revenue Officer або CRO). Великі управлінські команди прагнуть збагатити свій досвід у стратегічних партнерствах, стратегіях виходу на ринок та управлінні продажами. Наявність головного директора з доходів – це дещо нове поняття, народжене з необхідності краще розуміти роль продажів, та маркетингу в зароблянні грошей. Найуспішніші CRO мають сильне інтуїтивне розуміння, як організувати продаж та маркетинг, щоб стимулювати укладання більшої кількості угод і правильно оцінити можливості галузі. На основі даних LinkedIn ця спеціальність процвітає сьогодні.

13. Cloud інженер (Cloud Engineer). Хмарні обчислення змінили «правила гри» для компаній, які хотіли створювати продукти, без використання власних серверів. З кожним роком хмара стає все більш невід’ємною частиною кожного бізнесу та ІТ-платформ. Хмарні інженери, ймовірно, будуть постійно затребуваними по всій країні у всіх галузях промисловості на довгостроковий період, оскільки все більше компаній приймають комплексну стратегію використання існуючих локальних систем із хмарними платформами.

14. JavaScript розробник (JavaScript Developer). JavaScript Developer продовжує залишатися однією з найбільш затребуваних професій у світі. Володіння JavaScript входить до п’ятірки найкращих навичок в галузі програмного забезпечення. Навички, необхідні для роботи, включають знання React.js, Node.js, AngularJS, JavaScript та каскадних таблиць стилів (CSS).

15. Власник продукту (Product Owner). Власники продуктів підтримують процес розробки продукту і працюють у багатьох компаніях як менеджер продуктів. На відміну від багатьох традиційних ролей менеджера, власник продукту не завжди вимагає технічної освіти. Власники продуктів часто мають багато різних завдань і проектів, за які вони відповідають, оскільки вони відповідають за успіх своїх ліній продуктів на ринку. Вони часто проводять маркетингові дослідження, мають глибокий досвід роботи з клієнтами (CRM) та системами автоматизації маркетингу. Навички, характерні для роботи власника продукту, включають Agile Methodologies, Scrum, розробка програмного забезпечення та JIRA.

До речі, швидкий розвиток технологій сприяв тому, що тепер смартфони мають функціонал персонального комп’ютера. З їх допомогою можна спілкуватися в соцмережах, перевіряти пошту, здійснювати Інтернет-замовлення та розраховуватися онлайн. Водночас розширення функціональних можливостей призвело до зростання кількості випадків інфікування мобільних пристроїв шкідливими програмами. У цій статті Ви знайдете основні поради для захисту смартфона та конфіденційних даних на ньому.

Звернуть увагу, що дуже багато технологій, які розвиває Apple, насправді спочатку належали не їй, а якомусь дрібному стартапу. Вони просто вчасно знаходили потрібну ідею і поглинали компанію з перспективними напрацюваннями, які часто ставали новим трендом для галузі. Так було з Siri, Face ID, Animoji і багато чим ще. Але у функції ЕКГ в Apple Watch не менш цікава історія.

Читайте також: Злочинну групу, яка скуповувала клієнтські бази даних та у подальшому використовувала їх для виманювання коштів громадян методами психологіного впливу, викрила кіберполіція України.

Цікаво знати, що коли компанія-розробник програмного забезпечення Greenspector провела безліч тестів, включаючи тестування споживання мобільних даних, то перше місце дісталося не Google Chrome.

Твіттер забороняє файли анімованих зображень PNG (APNG) на своїй платформі після нападу на  Twitter-екаунт Фонду Епілепсії, коли  масово надсилалися  анімовані зображення, які потенційно можуть спричинити напади епілепсії у світлочутливих людей.

20 тисяч серверів зламали кіберзлочинці шляхом цілеспрямованих атак на приватні оргнаізації та конкретних осіб. До складу злочинного угруповання входили троє українців та один іноземець. Усі вони були відомими учасниками хакерських форумів та здійснювали замовлення щодо зламу віддалених серверів, розташованих на території України, Європи та США.