Китайський уряд наказав всім державним установам та громадським закладам протягом наступних трьох років замінити іноземне обладнання та програмне забезпечення на китайські аналоги. Процес масової заміни був детально описаний в урядовій директиві, виданій на початку весни, але інформація про неї стала відома тільки зараз, як повідомили на ZDNet.

Внутрішня директива відома як “3-5-2” за  відсотками показників переходу на китайську апаратуру та ПЗ, що їх Комуністична партія Китаю  наказала виконати урядовим організаціям. У 2020 році – у перший рік, коли директива набуває чинності, урядові організації повинні замінити 30% свого іноземного обладнання та програмного забезпечення у себе в підрозділах. На 2021 рік ставиться мета  – замінити  50% обладнання та програмного забезпечення, а ті 20%, які залишаються –  в 2022 році.

Директива залишалася таємною до минулого тижня, коли інформація про її існування просочилася до Financial Times. Інформаційне агентство повідомило, що підтвердило нову директиву післся спілкування із працівниками приватної фірми з кібербезпеки, які також були обізнані про нову політику після взаємодії з відповідними державними клієнтами.

Очікується, що нова політика, визначена директивою “3-5-2” серйозно вплине на такі компанії, як HP, Dell та Microsoft, які є постачальниками значної кількості апаратного  та програмного забезпечення для китайських урядових структур. Директива не поширюється на приватні китайські компанії, які, ймовірно, продовжуватимуть використовувати закордонне обладнання та програмне забезпечення через високу вартість заміни.

Нова директива, як видається, була видана приблизно в той самий час, коли уряд Китаю також наказав міністерству оборони та Народно-визвольній армії Китаю створити власну операційну систему для заміни Windows на тлі побоювань щодо американських бекдорів у військових мережах. Джерелом та причиною нової політики є, без сумніву, поточна торгова війна Китаю зі США, а також зусилля адміністрації Трампа заборонити Huawei реалізовувати інфраструктурні проекти 5G по всьому світу.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині Служба безпеки України заблокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи

Також правоохоронні органи США і Великобританії мають намір оприлюднити звинувачення проти двох росіян, яких підозрюють в комп’ютерному шахрайстві і відмиванні грошей

Окрім цього, у відділі стратегічних комунікацій НАТО вирішили перевірити за допомогою власного експерименту: скільки коштують маніпуляції у соціальних медіа, як це працює та чи достатньо успішно самі соціальні мережі справляються з виявленням таких маніпуляцій.

Зверніть увагу, що у найпотужнішого на сьогоднішній день ноутбука Apple є проблеми з динаміками та екраном. Власники 16-дюймового MacBook Pro скаржаться на переривчастий звук, що різко виривається з динаміків.

Користувачі Telegram, які увімкнули єдиний фактор аутентифікації за допомогою SMS-кодів, ризикують стати жертвами кіберзлочинців. Фахівці з кібербезпеки заявили про злам ряду облікових записів користувачів Telegram, де єдиним фактором аутентифікації були SMS-повідомлення.