За оцінками віце-президента Microsoft, хакери з РФ атакували понад три тисячі облікових записів електронної пошти в більш ніж 150 країнах.

Microsoft звинуватила хакерів з Росії у захопленні системи електронної пошти агентства міжнародного розвитку і зламі продукції постачальників програмного забезпечення, пише УНІАН.

Про це заявив віце-президент Microsoft з безпеки клієнтів Том Берт у своєму блозі.

За його даними, кілька організацій і державних агентств США зазнали атак хакерського угруповання Nobelium з Росії, яку компанія вважає відповідальною за злом SolarWinds у 2020 році.

“На цьому тижні ми спостерігали кібератаки зловмисників Nobelium, націлені на державні агентства, а також на науково-дослідні, консалтингові та некомерційні організації”, – розповів Берт.

За його даними, хакери атакували три тисячі облікових записів електронної пошти в більш ніж 150 країнах. Діяльність чверті з них пов’язана з Міжнародним розвитком, гуманітарною допомогою та роботою у сфері прав людини.

Берт стверджує, що спочатку атаці піддалася маркетингова система американського Агентства з міжнародного розвитку (USAID), після чого хакери масово розіслали електронні листи з фішинговими посиланнями. При переході за цими посиланнями на комп’ютери користувачів завантажувалося шкідливе програмне забезпечення. Після цього хакери отримували доступ до даних користувачів.

“Ці атаки, за всіма ознаками, служать продовженням численних зусиль Nobelium по націлюванню на урядові установи, що беруть участь у зовнішній політиці, в рамках зусиль по збору розвідданих”, – йдеться в повідомленні.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.