Серед хакерів до недавнього часу переважали фінансовані державами APT-групи, але зараз починає набирати обертів нова загроза. За даними Cisco Talos, на кіберзлочинній арені з’явилися нові гравці, так звані приватири.

Корса́ри (ка́пери, привати́ри) (фр. corsaire, нім. Kaper, англ. privateer) — приватні особи, які з дозволу верховної влади держави, що воює, використовували озброєне судно (яке також називалось капером, приватиром чи корсаром) з метою захоплення купецьких кораблів супротивника, а у певних випадках — і нейтральних держав.

Як пояснили фахівці Cisco Talos, приватири є кіберзлочинцями, які необов’язково фінансуються державою, але так чи інакше знаходяться під її захистом і при цьому переслідують матеріальну вигоду.

Приватири переважно є кібервимагачами, зокрема DarkSide і Lockbit, і деякі APT, такі як Lazarus або Fancy Bear. За словами фахівців, вони не підкоряються і не фінансуються урядами безпосередньо і діють в своїх інтересах, але при цьому мають протекцію з його боку. Ця протекція часто означає відсутність переслідування угруповань правоохоронними органами, навіть за наявності офіційних запитів від влади інших країн. Держава не отримує прямої вигоди від цих груп, але вона захищена від дій цих приватирів. Найчастіше дії цих кіберзлочинців націлені на геополітичних противників цих держав.

Приватири представляють собою третю категорію кіберзлочинних угруповань після безпосередньо спонсорованих урядами APT і хакерів, що працюють в інтересах уряду. Дослідники відзначили, що це нове покоління кіберзлочинців також має складну структуру, в якій беруть участь афілійовані особи та треті сторони.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.