Google працює над функцією захисту від відстеження користувачів, подібною до власного рішення Tracking Transparency від Apple, але компанія хоче обмежити збір даних та відстеження між додатками на пристроях Android.

За даними Techradar, Google перебуває на початковій стадії вивчення способів поліпшення конфіденційності для користувачів Android. Хоча початкові пропозиції Google щодо функції не вважаються такими суворими, як пропозиції від Apple, той факт, що така функція взагалі досліджується, свідчить про те, що компанія усвідомлює, що досягнення певного рівня конфіденційності в рамках моделі фінансування на основі реклами, важливе для споживачів.

“Ми завжди шукаємо шляхи співпраці з розробниками, щоб підвищити рівень конфіденційності, забезпечуючи при цьому здорову екосистему додатків, що підтримується рекламою”, – заявив представник Google.

Наприклад, за рішенням, яке пропонує Apple, розробники незабаром будуть повинні попросити дозволу користувача, перш ніж рекламодавцям буде дозволено відстежувати активність у додатках та на веб-сайтах. Без цього дозволу фактично буде неможливо показувати людям таргетовану рекламу. Facebook та інші організації, що належать до рекламної спільноти в Інтернеті, стверджують, що цей крок може різко зменшити доходи від реклами

Незважаючи на те, що на цей момент деталі рішення відсутні, існує думка, що альтернатива Google, у разі її запуску, швидше за все, відображатиме ініціативу “Пісочниця конфіденційності”, яка включає обхідний шлях для рекламодавців в обмін на усунення сторонніх файлів cookie в Chrome. Замість відстеження окремих людей рекламодавцям буде дозволено націлювати рекламу на  групи людей зі схожими інтересами.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.