Корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Microsoft Edge 88 тепер допомагає покращити безпеку Ваших облікових записів в Інтернеті за допомогою генератора паролів, який пропонує надійні паролі під час оновлення існуючих облікових даних або реєстрації в нових облікових записах, пише Bleeping Computer.

Нова функція

Після увімкнення браузер повинен автоматично генерувати пароль, якщо Edge розпізнає поле пароля і Ви натискаєте на поле. Браузер також збереже Ваші облікові дані та дозволить  автоматично заповнювати їх при вході у свій обліковий запис на всіх Ваших пристроях.

“Microsoft Edge пропонує вбудований генератор надійних паролів, який можна використовувати під час реєстрації в новому обліковому записі або при зміні існуючого пароля, – говорить Microsoft. – Просто знайдіть спадне меню, запропоноване браузером, у полі пароля, і якщо його вибрати, він автоматично збережеться у браузері та синхронізується між пристроями для подальшого зручного використання”.

Ця функція перебуває на стадії тестування з вересня 2020 року, коли вона була додана до збірок Microsoft Edge Canary/Dev. Лише тепер її вводять у звичайні збірки браузера.
Нова версія Microsoft Edge 88 також вводить нову функцію, яка отримала назву “Монітор паролів” – на тестах з березня 2020 року – яка попереджатиме Вас, якщо облікові дані Вашого облікового запису потрапляли в Інтернет після витоків даних.

Як працює перевірка паролів?

Edge повідомить Вам, якщо один із Ваших облікових записів був виявлений у таких даних, за допомогою сповіщень, що відображаються на сторінці нової вкладки, або під час відвідування веб-сайту зазначеної онлайн-служби.

“Коли будь-який із Ваших паролів, збережених у веб-переглядачі, збігається з тими, які видно у списку “злитих” облікових даних, Microsoft Edge повідомить Вас і попросить оновити Ваш пароль, – говорить Microsoft. – Монітор паролів сканує збіги від Вашого імені. Його увімкнено за замовчуванням.”

Microsoft Edge – не єдиний веб-браузер, який пропонує такий тип функцій, коли витоки даних відбувається майже щодня. І Chrome, і Firefox тепер також мають вбудовані служби сповіщення про витік даних для збережених входів, що дозволяє користувачам швидко скидати свої облікові дані в разі витоку.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.