Що таке Google Assistant та що він може робити?

12 Переглядів 6 хв. читання

Мабуть важко уявити сучасний світ без віртуальних помічників, одним із найвідоміших є Google Assistant. Сьогодні ринок переповнений пристроями з підтримкою Google Assistant, але що саме представляє собою Google помічник, що робить і чи варто ним користуватися?

Коротка історія

Google Assistant мав скромний початок. Він дебютував у травні 2016 року як частина нової програми обміну повідомленнями Google, Allo, та оригінальної колонки Google Home. Поява Google Home дала поштовх для розвитку функцій віртуального помічника, він набув не аби-якої популярності. Люди могли використовувати свій голос для доступу до величезної бази знань Google, пише How-To Geek.

Незабаром після першого випуску Google Assistant була запущена вбудована функція виклику помічника на оригінальних смартфонах Google Pixel. Через кілька місяців він почав надходити на інші смартфони Android та смарт-годинник Wear OS. До 2017 року Google Assistant став доступним для iPhone та iPad. Тепер його можна знайти в телефонах, динаміках, автомобілях, розумних дисплеях, годинниках, домашніх пристроях тощо.

Що може робити Google Assistant?

Google Assistant має довгий перелік функцій та можливостей. На базовому рівні він відповідає на запитання. Ви можете запитати прості речі, наприклад: “Яке місто є столицею Мічигану?” або “Скільки років Майклу Джордану?”

Коли Ви виконуєте пошук Google на комп’ютері чи телефоні, у верхній частині результатів часто можна побачити вікно – саме тут Google Assistant отримує відповіді. Google Assistant дуже корисний, коли справа стосується особистих планів. Якщо у нього є доступ до Вашого облікового запису Google та інших служб, він може надати більше, ніж просто загальну інформацію. Наприклад, Ви можете запитати, чи є у календарі якісь події, отримати місцевий прогноз погоди, надіслати текстові повідомлення тощо.

“Розумний” будинок

Google Assistant неймовірно корисний для пристроїв розумного будинку. Він може спілкуватися з низкою популярних брендів, включаючи Philips Hue, SmartThings, Nest, Ring, WeMo та багато інших. Звичайно, він також підключається до інших продуктів Google, таких як Chromecast. Після підключення будь-якого з цих пристроїв Ви можете керувати ними за допомогою Google Assistant. Це означає, що користувач може сказати “Гей, Google, вимкни світло” і помічник зробить це замість нього.

Фізичні пристрої – лише частина величезної бібліотеки навичок Google Assistant. Він також може підключатися до програм та веб-сервісів. Ви можете використовувати його для складання списку продуктів, читання рецептів вголос, прослуховування радіостанцій чи новин тощо.

Google Assistant також може робити все це на смартфонах і планшетах. Крім того, він може відкривати програми на пристроях, читати сповіщення вголос, здійснювати дзвінки, надсилати текстові повідомлення тощо. Навіть якщо людина не має розумних колонок та домашніх пристроїв, Google Assistant – це все одно зручний інструмент.

Google Assistant завжди слухає?

Одне з найбільших занепокоєнь щодо Google Assistant – це чи постійно він «слухає» і записує розмови. Варто зауважити, що Google Assistant записує лише тоді, коли чує команди “OK Google” або “Hey Google”. Це схоже на те, як собаки розуміють мову. Їх можна навчити розпізнавати своє ім’я та інші команди. Вони також мають вуха, тому, хоча вони чують все, що Ви говорите, тварини насправді розуміють лише кілька слів. Google Assistant завжди слухає, але якщо Ви не використовуєте команди, він не буде записувати чи розуміти розмови користувачів.

Контроль конфіденційності Google Assistant

Навіть якщо Google Assistant записує не все, користувачам все одно може бути некомфортно через таку функцію. Гарна новина полягає в тому, що Google має кілька інструментів, які допоможуть Вам контролювати, що саме записує Google Assistant. Ви навіть можете використовувати Google Assistant, щоб видалити свою активність у мережі. Нижче наведено кілька прикладів команд, за допомогою яких це можна зробити:

  • “Привіт, Google, видали мою останню розмову”
  • “Привіт, Google, видали сьогоднішню активність”
  • “Привіт, Google, видали активність цього тижня”

Щоб краще зрозуміти всі функції, відвідайте сторінку активності помічника у своєму обліковому записі Google. Існують варіанти автоматичного видалення активності через 3, 18 або 36 місяців.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.

Поділитися