Незаконну діяльність провайдера телекомунікаційних послуг припинила кіберполіція України. Провайдер надавав послуги кабельного телебачення в Київської області шляхом ретрансляції українських телеканалів – декодування сигналу, без обмежень для абонентів в межах програмної послуги оператора. Тим самим порушував авторські права цих каналів мовлення.
Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Поліцейські встановили, що такими послугами користувалися понад півтори тисячі абонентів. За попередніми підрахунками, сума завданої шкоди становить близько пів мільйона гривень.
Правоохоронці провели обшуки в приміщеннях, де розташовувався провайдер. У результаті слідчих дій вилучено серверне обладнання, системи модуляції та кодування цифрового телевізійного мовлення, фінансово-господарську документацію, що підтверджує протиправну діяльність.
Крім того, вилучене обладнання для розповсюдження закодованого супутникового телевізійного сигналу, яке має ознаки кардшарингу та незаконного втручання в телекомунікаційні мережі.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) КК України.
Також після проведення усіх необхідних експертиз буде відкрито ще одне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.
Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри причетним до незаконної діяльності та встановлення збитків, завданих правовласникам.
Нагадуємо, що увімкнення функції двоетапної аутентифікації для облікового запису Google дозволить підвищити рівень безпеки Вашого облікового запису. Як це зробити за допомогою iPhone, читайте у статті.
Зверніть увагу, виявили нову фішингову атаку на користувачів WhatsApp – шахраї поширювали за допомогою популярного месенджера повідомлення про те, що Adidas святкує ювілей і дарує футболки і взуття.
Також фірма Malwarebytes, що спеціалізується на кібербезпеці, заявляє, що знайшла попередньо встановлене китайське шкідливе програмне забезпечення на деяких телефонах, закупівлі яких частково фінансуються урядом США.
Microsoft опублікувала рекомендації з безпеки щодо вразливості Internet Explorer (IE), які зараз експлуатуються в реальності – так званий “нульовий день”
Окрім цього, викрили злочинну групу у зламі ліцензійних систем захисту стоматологічного програмного забезпечення – зловмисники спеціалізувалася на зламі програмного забезпечення стоматологічних 3D-сканерів.