У Києві затримали зловмисників, які використовували скімінгове обладнання для зчитування даних банківських карток, а потім виготовляли скомпрометовані картки і знімали готівку.
Про це повідомляє пресслужба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Кіберполіцейські встановили, що 54-річний іноземний громадянин встановлював у банкомати скімінгові пристрої для зчитування інформації з банківських карток.
Завдяки приладу для програмування магнітних стрічок карт він створював компрометовані картки клієнтів, з яких надалі знімав готівку.
Також встановлено, що зловмисник діяв спільно із чоловіком, якого працівники поліції затримали напередодні за вчинення аналогічного злочину.
Фігуранта затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.м
За місцем проживання правопорушника та в його автівці працівники поліції провели обшуки та вилучили докази причетності до злочинної діяльності.
Наразі правоохоронці встановлюють суму збитків.
Фігуранту за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, загрожує до восьми років позбавлення волі.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як увімкнути новий зчитувач PDF від Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ
Як надавати дозволи, зокрема, тимчасові для програм на Android? – ІНСТРУКЦІЯ
Нова macOS Big Sur: 10 порад щодо налаштування та використання ОС
Як заборонити друзям із Facebook надсилати Вам повідомлення в Instagram? – ІНСТРУКЦІЯ
Як захисти свої пристрої під час віддаленої роботи з дому? ПОРАДИ
До речі, кібершахраям в черговий раз вдалося обійти захист офіційного магазину додатків для Android – Google Play Store, у результаті чого понад мільйон користувачів постраждали від фейковий модів для популярної гри Minecraft.
Зверніть увагу, що оператори відеосервісу TikTok усунули дві уразливості, які в комбінації дозволяють без особливих зусиль отримати контроль над чужим екаунтом. Одна з уразливостей була присутня на сайті, інша з’явилася в клієнтському додатку.
Також дослідники з кібербезпеки повідомили про зростання кількості кібератак, що використовують сервіси Google в якості зброї для обходу засобів захисту і крадіжки облікових даних, даних кредитних карт та іншої особистої інформації.
У мобільній версії додатка Facebook Messenger усунули уразливість, за допомогою якої можна було прослуховувати оточення абонента. За свідченням експерта, який знайшов баг, таємне підключення до цільового Android-пристрою у даному випадку виконується за кілька секунд.
П’ятеро фігурантів видавали себе за IT-спеціалістів фінансової установи. Під виглядом “тестування платіжної системи” вони здійснили незаконні перекази грошей на підконтрольні рахунки. У результаті таких дій вони незаконно привласнили 1,4 мільйона гривень банківської установи.