Найзахищеніший: Signal відтепер дозволяє приховати ім’я відправника

2 Переглядів 2 хв. читання

Один з найбільш захищених месенджерів у світі Signal отримав нову функцію – «sealed sender», яка дозволяє відправникам повідомлень приховувати свої імена. Про це пише Media Sapiens.

Месенджер Signal вважають найзахищенішим через те, що він не збирає та не зберігає інформацію ні про контакт-листи користувачів, ні про локацію, світлини профілю чи дані про групові чати.

Єдині дані, які залишалися відкритими в Signal — ім’я відправника повідомлення. Це можна порівняти з адресою людини, яка надсилає листа, вказаною на конверті. Тепер за допомогою «sealed sender» її можна приховати.

Один з програмістів Signal Джошуа Лунд (Joshua Lund) пояснив, що сервісу потрібно знати ім’я отримувача для того, аби доставити повідомлення, але не обов’язково знати ім’я відправника. Однак зараз Signal дозволить використовувати нову функцію тільки для тих акаунтів, які раніше вже обмінювалися повідомленнями або є одне в одного у переліку контактів.

Користувачі зможуть самостійно увімкнути в налаштуваннях опцію, яка дозволить отримувати повідомлення з прихованою адресою від будь-якого іншого користувача Signal. При цьому заблоковані раніше контакти не зможуть надсилати «приховані» повідомлення тому користувачеві, який їх заблокував. Сиситема розпізнає їх та не доставить повідомлення.

Як писали ЗМІ раніше, цього року Signal отримав пожертвування в 50 мільйонів доларів від співзасновника WhatsApp на розвиток.

Довідково. Signal є одним з перших месенджерів, який почав використовувати наскрізне шифрування. Розробка першого прототипу Signal розпочалася ще в 2010 році. Месенджер належить незалежній компанії Open Whisper Systems, засновниками якої виступили розробник та дослідник кібербезпеки Моксі Марлінспайк і робототехнік Стюарт Андерсон (Stuart Anderson).

Поділитися