Не впорались з безпекою: в мережу потрапили дані 47 тисяч українців

Дані 257 тисяч користувачів соціальної мережі Facebook розміщено у вільному доступі в Інтернеті, серед яких – дані 47 тисяч українців. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на ВВС.

Хакерській атаці піддалися щонайменше 200 країн світу, зокрема користувачі Facebook зі США, Великої Британії, Бразилії та країн СНД, але найбільше постраждали українці, свідчить аналіз британської компанії Digital Shadows, проведений для ВВС.

Вказано, що дані знаходяться на сайті Fbserver, однак сам портал зараз не працює.  Підкреслюється, що в більшості випадків профайли, викрадені хакерами, містять дані біографії, мобільні телефони та списки друзів.

Як пишуть Факти, ще у вересні дані 120 мільйонів користувачів з’явилися на сайті Fbserver. Хакери пропонували надавати доступ – по 10 центів за екаунт, але їхня реклама була відключена.

У ході розслідування, ініційованого Facebook, з’ясувалося, що цей сайт у серпні зареєстрував нібито житель Пакистану, який для реєстрації використовував пошту Mail.ru. Більш того, він мав IP-адресу в Санкт-Петербурзі, яку раніше також використовували для розсилки вірусу LokiBot, що краде паролі.

Досі невідомо, як саме хакери отримали доступ до даних користувачів соцмережі, але, скорше за все, вони користувалися шкідливими розширеннями для браузерів.