Термін дії кореневого сертифікату Microsoft закінчується наприкінці цього місяця, проте компанія застерігає користувачів від його видалення, оскільки це може привести до проблем в роботі операційної системи Windows.

Раніше видання BornCity повідомляло, що кореневий сертифікат, випущений власним центром сертифікації Microsoft, буде неактуальним після 31 грудня 2020 року. Тоді окремі користувачі занепокоїлися можливими проблемами, які може викликати застарілий сертифікат.

Зокрема, користувачі побоюються, що софт, апаратна складова і сама операційна система Windows можуть працювати некоректно. Саме тому Microsoft вирішила роз’яснити окремі моменти.

Наприклад, корпорація нагадала, що кореневі сертифікати за жодних обставин не можна видаляти, оскільки саме такі дії можуть привести до проблем в роботі Windows.

“Кореневі сертифікати, згадані в цій статті, необхідні для коректної роботи операційної системи. Видалення цих сертифікатів може обмежити функціональність ОС або привести до непрацездатності комп’ютера. Не слід видаляти їх”, – написав техногігант на своїй офіційній сторінці.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як безпечно робити покупки в Інтернеті на новорічні свята? Поради

Як безпечно організовувати і брати участь в онлайн-зустрічах?

Як дізнатися, коли було встановлене основне оновлення Windows 10? ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути зникаючі повідомлення у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ

Топ-15 смартфонів із найшвидшою зарядкою

Зверніть увагу, генеральні прокурори десяти американських штатів подали антимонопольний позов проти Google. Вони звинувачують компанію в змові з Facebook і порушення законодавства про рекламу в Інтернеті.

Окрім цього, три мільйони користувачів стали жертвами шкідливих розширень для браузерів Chrome і Edge. Ці розширення викрадали персональні дані і перенаправляли користувачів на фішингові сайти.

До речі, американська компанія SolarWinds розпочала розслідування кіберінціденту, під час якого зловмисникам вдалося використати продукти SolarWinds в атаках на державні і приватні організації США. Кіберзлочинці змогли скомпрометувати систему збирання софту, яку використовують для моніторингової платформи Orion

Нагадаємо, що iOS 14.3 і iPadOS 14.3 отримали виправлення 11 проблем безпеки, серед яких є настільки серйозні, що зловмисник може виконати код на пристроях iPhone і iPad. Для експлуатації двох найсерйозніших багів хакеру досить використовувати спеціально підготовлений файл шрифту, за допомогою якого можна запустити шкідливий код в системі жертви.