Стало відомо, що незабаром WhatsApp збирається покращити безпеку своєї програми обміну повідомленнями, яку зараз використовують 2 мільярди людей у всьому світі.
Минулого року з’явилися повідомлення про те, що платформа тестує зникаючі або саморуйнівні повідомлення для групових чатів. За інформацією WABetaInfo, WhatsApp активує план щодо запуску функціоналу найближчим часом.
Як пояснює GSMArena, “У двох бета-версіях програми можна встановити функцію саморуйнівних повідомлень у приватних чатах. У версії додатків – 2.20.83 та 2.20.84 Ви можете вибрати термін дії повідомлень від однієї години, одного дня, одного тижня, одного місяця чи навіть одного року”.
За допомогою набору таймерів користувачі можуть бачити піктограму годинника, яка попереджає їх про те, що через певний час повідомлення зникне. На цей момент немає офіційного підтвердження щодо термінів запуску нового функціоналу. Також можливо будуть додані інші засоби захисту, такі як скріншоти екрана або заборона копіювання тексту.
WhatsApp не конкурує з Messenger, але вона конкурує з Signal, який стає все більш популярним і нещодавно підтвердив свої плани стати “мейнстрімом”. Як не дивно, переміщенню Signal на територію WhatsApp допомогла інвестиція від співзасновника WhatsApp, Брайана Ектона.
Signal починає зазіхати на територію WhatsApp, яка була безпечною платформою для бізнесу, державних чиновників та інших груп, крім офіційно обмежених даних. Signal працює з більш безпечним клієнтським додатком, ніж WhatsApp, який надає перевагу безпеці, а не простоті функціонування. Наприклад, перенести історію чатів на новий телефон Android – складно, а на iPhone взагалі неможливо. WhatsApp використовує власну версію протоколу безпеки для захисту чатів, але версія Signal залишається з відкритим кодом і тому вважається більш захищеною. Також Signal пропонує функцію зникаючого повідомлення для кожного чату.
Нажаль, посилення безпеки не допоможе WhatsApp або Signal захистити дані користувачів від уряду США, який прагне усунути шифрування, дозволяючи правоохоронцям отримати доступ до приватних чатів. Зникаючі повідомлення не допоможуть уникнути прогалин в броні шифрування. І хоча WhatsApp підсилює свою безпеку, справжній бій відбувається саме з законотворцями, а не з іншими платформами.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
-
ЯК БЕЗПЕЧНО КОРИСТУВАТИСЯ ПУБЛІЧНИМ WI-FI? ПОРАДИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВАШИХ ДАНИХ
-
-
-
ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ВАМ СОЦІАЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ ТА ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ “СОЦІАЛЬНОГО ХАКЕРА”?
-
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ОНЛАЙН-ШАХРАЇВ ПІД ЧАС СПІЛКУВАННЯ У ДОДАТКАХ ДЛЯ ЗНАЙОМСТВ?
-
СМАРТФОН ANDROID У ЯКОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО КЛЮЧА БЕЗПЕКИ: ЯК НАЛАШТУВАТИ?
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.