Microsoft займається випуском різних версій операційної системи Windows вже понад 25 років, за які вона практично нічого не  змінила з технічної точки зору. Звичайно, з кожною новою версією “вінда” стає більш функціональною, але від колишніх проблем ніхто не позбавляється. Як стало відомо 27 березня 2019 року, платформу Windows 10 потрібно терміново перевстановити, про це свідчить інформація від фахівців, які стверджують, що за 1 – 2 роки використання даної ОС вона починає працювати набагато гірше, пише AKKet.com.

Стверджується, що при активному використанні комп’ютера або планшета під управлінням Windows 10, яка спочатку просто “літала”, потім починають виникати неприємні проблеми. Вони можуть стосуватися як конфліктів роботи різних драйверів, так і захаращеності всієї ОС безліччю різних файлів. Причому зовсім необов’язково, щоб створював їх саме власник комп’ютера. Такі активно створює сама “вінда”, тим самим засмічуючи реєстри і кеші. Відбуватися все це починає вже через 1 – 2 роки після початку використання операційної системи.

Саме тому експерти радять раз на рік робити переустановку операційної системи Windows 10. Відзначається, що для установки “вінди” найкраще використовувати окремий накопичувач SSD, тоді як всі файли зберігати на інших фізичних носіях. Це дозволить при перевстановлення ОС зберігати всі свої особисті дані, відразу ж отримуючи до них доступ. Також фахівці рекомендують робити переустановку “вінди” тоді, коли виходять великі поновлення, і збірка операційної системи оновлюється на офіційному сайті.

Дотримання даних рекомендацій дозволяє домогтися максимальної швидкості роботи комп’ютера на базі операційної системи Windows 10, а також будь-якого іншого електронного пристрою, аж до планшета. Перевстановлення ОС, в залежності від обчислювальної потужності процесора і швидкість запису даних на накопичувач, зазвичай займає від 30 до 120 хвилин. Провести цю операцію досить просто, особливо після першого разу. Звертатися для цього за допомогою до спеціальних майстрам не потрібно, тому що в цій процедурі немає нічого складного.

До речі, щоб позбавити себе від сюрпризів та звільнити місце на жорсткому диску комп’ютера під управлінням Windows 10, слід видалити пробні програми і утиліти, завантажені виробником. Останнім часом у Windows 10 видаляти програми та додатки стало дуже легко.

Також Windows 10 дозволяє встановлювати додатки і програми з різних джерел, а з недавніх пір у Windows 10 з’явилася можливість встановити рівень допуску установки програми, як на MacOS.

Окрім цього, Windows 10 має цікаву функцію “Фокусування уваги” (Focus Assist) – щось на кшталт режиму “Не турбувати”, який дозволяє заборонити інформування та повідомлення від застосунків, системи та людей у певний час.