Співзазновник Twitter Джек Дорсі виставив свій перший пост у цій соцмережі на онлайн-аукціон, і за нього вже готові викласти 2,5 мільйона доларів.

Твіт з текстом “just setting up my twttr” (“Просто налаштовую свій твіттер”), про який ідеться, Дорсі опублікукував 21 березня 2006 року.

Лот виставлений на платформі Valuables і продається в форматі невзаємозамінного токена NFT (Non Fungible Token).

NFT – це своєрідний різновид цифрового сертифікату, який засвідчує власність на відео, фото, музику чи інший контент в інтернеті. У цьому випадку – на твіт.

В основі NFT лежить технологія блокчейну, яка також використовується у криптовалютах.

Судячи з даних платформи Valuables станом на 7 березня, лот уже готові купити за 2,5 мільйона доларів. Таку пропозицію зробив засновник компанії Bridge Oracle Хакан Еставі. Про це пише ВВС.

Попередньою ставкою була пропозиція засновника Tron Foundation Джастіна Сана – 2 мільйона доларів.

В разі продажу твіту, він нікуди не зникне із Twitter і так само буде доступним для перегляду. Публікація просто отримає нового власника.

Сфера NFT-активів виникла у 2017 році тому й наразі переживає справжній бум – у 2020-му році цей ринок зріс у кілька разів: загальна сума транзакцій перевищила 250 мільйонів доларів.

А вже у лютому 2020-го обсяг торгів склав 340 мільйонів – тобто більше, ніж за увесь попередній рік.

Наприкінці минулого місяця з аукціону таким чином продали мем Nyan Cat – зображення кота, який летить в космосі і залишає за собою шлейф з веселки. За цей лот заплатили 580 тисяч доларів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.