Фахівці компанії Bitdefender попередили про те, що зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.

Teabot здатний перехоплювати перевірочні коди для авторизації в облікових записах Google, записувати натиснення клавіш на клавіатури, відображати підроблені екрани поверх справжніх і в деяких випадках захоплювати повний контроль над пристроєм. Троян Flubot дещо простіше, але його функціоналу цілком достатньо для викрадення банківських даних жертв, текстових повідомлень і інших персональних даних. Шкідник також має властивості хробака – здатний поширюватися автоматично через SMS-розсилку.

Виявлені дослідниками підроблені програми не представлені в Google Play Store і поширюються тільки через сторонні магазини.

“Поширення шкідливого ПЗ для Android-пристроїв – справа нелегка, оскільки офіційний магазин зазвичай запобігає попаданню таких додатків на пристрої користувачів. Проте, один з найбільших плюсів Android, можливість завантаження програм із неофіційних джерел, також є його мінусом. За допомогою різних трюків злочинці можуть змусити користувачів встановити додатки з неофіційного магазину”, – пояснили дослідники.

На момент написання замітки дана шкідлива кампанія все ще тривала.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.