Журналісти Bleeping Computer попередили , що недавно шахраї захопили три YouTube-канали, дали їм нові назви, пов’язані з компанією SpaceX, а потім запустили фейкові “трансляції” з Ілоном Маском, в ході яких проводили фіктивні роздачі біткоїнів. Таким чином зловмисники видурили у користувачів більше 150 тисяч доларів всього за два дні.

Вже багато років різні шахраї час від часу видають себе за Ілона Маска і компанію SpaceX, прикриваючи тим самим свою шкідливу діяльність. Зокрема, злочинці люблять проводити від імені Маска фейкові роздачі криптовалюти, обіцяючи користувачам величезні прибутки, якщо ті спочатку відправлять їм трохи біткоїнів.

Тепер журналісти повідомляють, що нещодавно невідомі зловмисники зламали канали Juice TV, Right Human і MaximSakulevich, а потім перейменували їх в SpaceX Live і SpaceX. Один з викрадених каналів мав 230 000 передплатників, а інший – 131 000 передплатників. При цьому справжній канал SpaceX на YouTube налічує 4,33 мільйона користувачів.

Всі захоплені канали транслювали інтерв’ю і різні виступи Ілона Маска або конференції SpaceX, видаючи ці записи за живі стрім. На таких стрімах шахраї рекламували фейкову роздачі біткоїнів і просили глядачів надіслати їм невелику кількість криптовалюти, щоб взяти участь в роздачі і отримати назад вже подвоєну суму.

Підробивши канали SpaceX на YouTube, злочинці викрали 0 тисяч

На жаль, на вудку шахраїв попалося безліч користувачів. Bleeping Computer пише, що одну з трансляцій дивилося приблизно 80 000 осіб, і починаючи з 8 червня 2020 року шахраї зуміли вкрасти таким чином приблизно 150 тисяч доларів у біткоїнах.

Так, один канал просив користувачів відправляти біткоіни на адресу: 1ELonMUSK14JSGNYAcPJNqubuFByZPyjcj. Як можна бачити, шахраї отримали більше 30 переказів на загальну суму 6,89 BTC.

Інший канал використовував адресу: 3EtrSPskMRgwEEE9onLdmwcAFqaH9jj9rM і був навіть успішніше першого: на цю адресою надійшло 85 транзакцій.

В цей час всі три зламаних канали вже були видалені або заблоковані, а журналісти в черговий раз нагадують користувачам про “золоте правило” – уникати будь-яких роздач криптовалют і рекламних акцій, якщо їх організатори обіцяють подвоїти (потроїти і так далі) будь-яку суму, яку їм відправлять.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?

ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЙТИ З ANDROID НА IOS? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ШУКАТИ ТА ВІДКРИВАТИ БУДЬ-ЯКІ ФАЙЛИ НА ВАШОМУ КОМП’ЮТЕРІ ЧЕРЕЗ КОМАНДНИЙ РЯДОК?

ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу новий електронний сервіс check.gov.ua, який дозволяє перевіряти оплату державних послуг онлайн без надання паперових квитанцій. За допомогою сервісу можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою до відповідних державних органів.

Зауважте, 39-річний мешканець села Олешник, що на Закарпатті, розробив шкідливе програмне забезпечення для зламу екаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві екаунти користувачів соцмереж.

Також Facebook тестує нову функцію для Messenger, яка дозволяє краще захищати Ваші повідомлення від сторонніх очей. Користувачеві потрібно буде підтвердити свою особу, використовуючи Face ID, Touch ID або свій пароль, перш ніж він зможе переглянути свою папку “Вхідні”, навіть якщо телефон уже розблокований.

Окрім цього, Twitter оголосив, що видалив понад 30 000 облікових записів, які проводили державну пропаганду. Ідентифікована як така, що належить Китаю, найбільша з трьох мереж містила 23 750 облікових записів. Мережа займалася цілою низкою маніпулятивних скоординованих заходів, в основному використовуючи різні китайські мови та діалекти для поширення геополітичних наративів, сприятливих для Комуністичної партії Китаю.

До речі, останні оновлення для Windows 10 підвищують безпеку платформи, але, на жаль, вони також містять неприємні помилки, які роблять неможливим друк, викликаючи збої у принтерів. Звіти користувачів на Reddit та форумі Microsoft Answers показують, що проблема стосується різних моделей принтерів HP, Canon, Panasonic, Brother та Ricoh.