Фахівці американської компанії Kneron провели цікавий експеримент, в рамках якого спробували з’ясувати, наскільки надійними є системи розпізнавання облич, які використовуються в сферах, що вимагають високого рівня безпеки, таких як аеропорти, прикордонні контрольно-пропускні пункти, банки тощо.
Дослідження проводилося в різних країнах. Для експерименту фахівці використовували високоякісну 3D-маску, створену по обличчю іншої людини. За допомогою цієї маски їм вдалося обдурити платіжні термінали Alipay і WeChat, а також системи розпізнавання на прикордонному пункті в Китаї і в аеропорту Схіпхол в Амстердамі, пише Business Insider.
Отримані результати наочно показали, що, використовуючи реалістичну маску, цілком можливо проходити пункти контролю в аеропортах або здійснювати покупки під виглядом іншої людини. Однак не всі технології розпізнавання осіб виявилися уразливими. Наприклад, дослідникам не вдалося обдурити системи біометричної ідентифікації Huawei і Apple Face ID, оскільки в них задіяні більш складні технології. Проте, Face ID не є настільки вже досконалої, продемонстрували фахівці в’єтнамської компанії Bkav – їм вдалося обдурити систему за допомогою маски вартістю в $ 150.
До речі, Microsoft випустила тестове оновлення ESU (KB4528069) для Windows 7. Під час встановлення оновлення необхідно вводити ліцензійний ключ. Дослідники з My Digital Life створили інструмент BypassESU, що дозволяє обійти механізм перевірки ключів.
Також команда дослідників безпеки з компанії Microsoft перевірила мільярди облікових записів Microsoft і виявила, що 44 млн користувачів використовували логіни і паролі, що потрапили в Мережу через витоки даних в інших online-службах.
Зверніть увагу, через російський софт витік конфіденційної інформації загрожував державним установам, військовим частинам та комунальним підприємствам Житомирської області.
Цікаво, що соціальні мережі – не лише інструмент спілкування, але й джерело інформації. І є чимало охочих цією інформацією маніпулювати. Для цих цілей навіть існує цілий ринок послуг.
Стало відомо, що на Дніпропетровщині Служба безпеки України блокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи.
Якщо Ви купуєте товари в Інтернеті і хочете бути в безпеці, важливо вивчити сайт перш, ніж робити замовлення, і задатися головним питанням. Наскільки добре налагоджений захист покупців? Як здійснюється обробка претензій і повернення грошових коштів? На ці запитанні спробуємо відповісти у цій статті.