Якщо Ви є щасливим власником Apple Watch, то повинні знати, що функціональність цього “розумного” годинника не обмежується здатністю виводити на екран різні повідомлення й моніторингом Вашої фізичної активності. З їх допомогою також можна розблокувати Ваш MacBook. Для роботи цієї функції необхідний Mac, випущений після другої половини 2013 року під керуванням macOS Sierra, а також Apple Watch зі встановленою операційною системою watchOS 3 або новіше.

Що потрібно зробити заздалегідь?

Перед тим, як Ви почнете використовувати функцію автоматичного розблокування, Вам потрібно переконатися в тому, що ваш комп’ютер Mac і Ваш годинник Apple Watch сумісні, а також, що Ви налаштували двофакторну (не двоетапну) аутентифікацію для свого облікового запису iCloud.

Двофакторна аутентифікація – це додатковий рівень безпеки Apple ID, який гарантує, що доступ до Вашого облікового запису зможете отримати тільки Ви, навіть якщо Ваш пароль дізнався хтось ще. Якщо Ви не впевнені, чи налаштована у Вас двофакторна аутентифікація або двоетапна перевірка, виконайте наступні дії:

  • Увійдіть на сторінку облікового запису Apple ID.
  • Перейдіть у розділ “Безпека” і знайдіть двофакторну аутентифікацію або двоетапну перевірку
  • Подивіться, включена або відключена ця функція.
  • Якщо увімкнена двоетапна перевірка, виконайте дії для її відключення, після чого включіть двофакторну аутентифікацію. Якщо включена двофакторна аутентифікація, значить налаштування вже виконане й жодних дій робити не потрібно.

ВАЖЛИВО! Після того, як Ви переконалися, що Ваші Mac та Apple Watch сумісні, і увімкнули двофакторну аутентифікацію, перевірте, чи на вашому Mac увімкнені Bluetooth та Wi-Fi, а також чи на Вашому Mac і Вашому годиннику Apple Watch виконаний вхід в iCloud з використанням одного й того самого ідентифікатора Apple ID.

Як налаштувати автоматичне розблокування?

Після того, як Ви перевірили та підготували свої “яблучні” пристрої, можна переходити до процесу налаштування автоматичного розблокування. Для цього:

1. На комп’ютері Mac натисніть на значок Apple у лівому верхньому кутку екрана.

2. У меню виберіть “Системні налаштування”.

3. Зайдіть у розділ “Захист і безпека“.

4. Перейдіть на вкладку “Основні“.

5. Встановіть прапорець навпроти пункту “Дозволити Apple Watch розблокувати Mac“.

Якщо Ви все зробили правильно, через кілька секунд функція автоматичного розблокування Mac за допомогою Apple Watch буде активована.

Якщо щось пішло не так…

Якщо Ви не можете включити функцію автоматичного розблокування Mac за допомогою Apple Watch (або вона працювала, але припинила роботу), ось кілька найочевидніших проблем, чому це могло трапитись:

  • Ваш Mac не сумісний: пам’ятайте, що для використання автоматичного розблокування у вас повинен бути Mac 2013 року або пізнішої версії.
  • Ваше програмне забезпечення не сумісне: якщо ви є власником Apple Watch Series 0, 1 або 2, переконайтеся, що на годиннику встановлена ​​операційна система watchOS 3 або новішої версії. Якщо це не так, оновіть програмне забезпечення. Також переконайтеся, що на комп’ютері Mac встановлена ​​операційна система macOS Sierra або новішої версії. Також враховуйте, що для Apple Watch Series 3 потрібна watchOS 4 і macOS High Sierra або новішої версії.
  • У Вас не ввімкнена двофакторна аутентифікація для iCloud (або у Вас, як і раніше, працює старіша двоетапна процедура перевірки Apple).
  • На Вашому Mac і Apple Watch використовуються різні облікові записи iCloud. Зробіть так, щоб на обох пристроях використовувався один і той самий Apple ID.
  • На Ваших Apple Watch або Mac не активований пароль доступу: для використання автоматичного розблокування на обох пристроях потрібно активувати запит пароля. В іншому випадку, навіщо Вам потрібне розблокування?

Нагадаємо, сервіси, що розповсюджуються за передплатою, будуть не єдиними digital-продуктами, які Apple представить на презентації 25 березня. У рамках майбутнього заходу компанія може також показати новий фінансовий продукт – кредитна картка, що емітується Apple спільно з банківським холдингом Goldman Sachs.

До речі, Ваш iPhone постійно відстежує Ваше місцерозташування, оновлює отримані дані, аналізує та на їх основі формує список місць, які Ви часто відвідуєте. Усі ці дані зберігаються у Вашому смартфоні. Однак за бажання можна відключити функцію трекінгу, яка має назву “Істотні місця”.

Також на початку вересня минулого року Apple випустила велике оновлення для HomePod. Розумна колонка отримала безліч нових функцій і опцій для голосового помічника Siri. Через розумну колонку тепер можна здійснювати і приймати телефонні виклики.

Автор: Олена Кожухар