Цього місяця чимало користувачів повідомили про злам їх екаунтів в Instagram, пише 24 канал з посиланням на Mashable.

Варто відзначити, що багато атак були практично ідентичні: користувачів викидало з облікових записів, а коли вони намагалися увійти назад, то виявляли, що їх ім’я, фотографія профілю, контактна інформація і опис змінені.

Найчастіше зловмисники міняли картинку профілю на персонажа мультфільмів Disney або Pixar, а eкаунт прив’язували до пошти з російським доменом верхнього рівня. На деяких облікових записах хакерам навіть вдалося відключити двофакторну авторизацію.

Профілі в Instagram атакують хакери. Поради як захиститися

Низка користувачів повідомила про злом на сайті Mashable, хоча набагато більше скарг було зареєстровано на Reddit і в Twitter. Примітно, що хакери не додавали на зламані облікові записи нові публікації і не видаляли старі. Варто відзначити, що незважаючи на те, що в довідковому центрі Instagram є сторінка про злом екаунтів, вона виявилася бездієвою.

“Вся ця мішанина, яку Instagram відправляє вам, щоб ви могли повернути свій акаунт, викликає сміх і це лише набір неробочих посилань і автоматичних листів, які нічого не дають”,– написала одна з жертв зловмисників Абігейл Новак.

Ще один користувач заявив, що йому вдалося відновити обліковий запис, але з великими труднощами.

“Коли ми дізнаємося, що акаунт був зламаний, ми закриваємо до нього доступ і пропонуємо власнику пройти процес відновлення, щоб він міг скинути пароль і зробити інші необхідні заходи щодо захисту облікового запису”, – прокоментував інцидент представник Instagram.

Як захистити себе в Instagram?

  1. Складні паролі. Придумуйте більш складну комбінацію, а не просто дату народження – дата народження і назва вулицi, номер будинку і кличка домашнього улюбленця тощо.
  2. Справжні дані. При створенні акаунту не використовуйте чужі e-mail або номер телефону, навіть якщо це дані мами чи чоловіка. Вказуйте тільки ваші дані. Адже ви самі не зможете довести, що профіль дійсно ваш.
  3. E-mail. Використовуйте перевірені і добре відомі вам поштові сервіси, вони мають закінчуватись на .com.
  4. Багатофакторна аутентифікація. Оберіть під час реєстрації багатофакторну аутентифікацію, яка вимагає використання кількох “доказів” для входу.
  5. Зв’язати екаунт Instagram з Facebook. Приєднайте свій екаунт Instagram до сторінки у Facebook. Це можна зробити, обравши Параметри – пов’язані екаунти – Facebook.
  6. Доступ додатків до Instagram. Ви можете перевірити, чи сторонні додатки використовують ваш екаунт у соцмережі. За цим лінком можна побачити програми, які мають доступ до вашого екаунту. Перевірте цей список і відключіть доступ підозрілим програмам.