Релігія онлайн: які сервіси в Інтернеті пропонують світові духовні організації?

Інформаційні технології надійно інтегрувались практично в кожну сферу суспільного життя. Зокрема, світові релігії за допомогою глобальної мережі Інтернет та онлайн-сервісів отримали нові можливості для поширення власного бачення світосприйняття та залучення нових послідовників.

Глибина взаємодії окремих релігійних організацій з Мережею напряму залежить від процесу соціалізації тієї чи іншої релігійної спільноти, що передбачає тісний контакт з людиною за допомогою новітніх засобів комунікації. Тож які послуги пропонують основні конфесії в онлайн-середовищі віруючим, читайте у статті.

Православ’я

Враховуючи масштабність православ’я, звернемо увагу на ті сервіси, які діють саме в Україні, зокрема, Православної церкви України та Української православної церкви (Київського патріархату). На офіційних сайтах представлені такі онлайн-послуги:

  • допомога священника (діє за принципом онлайн чат-боту);
  • запалити свічку онлайн (потрібно у окремій формі вписати одне чи декілька імен);
  • онлайн-трансляції богослужінь;
  • онлайн-молитви (може обрати текстові форми різних молитов на вибір).

blank

Католицтво

Римо-католицька церква ще з середини ХХ століття обрала шлях соціалізації, тому її представники появу Інтернету вважають справою на користь Богу. Саме тому проповідники широко застосовують соціальні мережі для спілкування з віруючими та навіть видають посібники для ведення проповідей у Facebook та Twitter.

Доступні сервіси онлайн-сповідування, які цілком легітимні та вважаються найбільш прогресивними і ліберальними. Папа Римський Франциск має власний Twitter-екаунт, який був створений у 2013 році, а зараз налічує понад 20 мільйонів читачів.

Цікавий сервіс був започаткований вірянами бразильської конфесії католиків-євангелістів. Вони як представники одного з найсуворіших відгалужень католицизму створили власну версію Facebook з жорсткою модерацією. Так звана Facegloria або Facebook без гріха. На теренах цього сервісу заборонена ненормативна лексика, згадування про секс, нетрадиційну сексуальну орієнтацію, прояви жорстокості та критика релігійних лідерів.

Іслам

У порівнянні з християнським середовищем іслам суттєво контрастує у питаннях застосування та використання Інтернету. Духовні лідери, верховні муфтії та ради муфтіїв практично не мають екаунтів у соціальних мережах. Але вони заохочують активне висвітлення ідей, внутрішнього буття ісламу, подолання негативних стереотипів з боку пересічних вірян-мусульман.

Великим кроком для ісламського світу стало впровадження деяких мобільних додатків, за допомогою яких, наприклад, існує можливість переказу грошей з банківських карт, щоб віруючий міг здійснити обов’язкове для мусульманина подаяння у Рамадан. Наразі активно розробляються власні соціальні мережі, які сприятимуть розширенню комунікації як всередині ісламського середовища, так і поза ним.

blank

Буддизм

Ця світова релігія не настільки жваво поводить себе у царині мобільних додатків, соціальних мереж та онлайн сервісів. Невелика їх кількість в основному наповнена корисними порадами, описом певних духовних практик та тренінгів. Офіційний Twitter-екаунт Далай-лами існує з 2010 року та налічує близько 20 мільйонів читачів.

Наповнення екаунту складається з сентенцій про працю над собою та стосунки з навколишнім світом.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.