Викрили шахрая, який розміщував у Інтернеті оголошення про працевлаштування в Європі та ошукував громадян. Головною умовою була оплата нібито послуг з оформлення документів. Однак після отримання грошей від охочих підзаробити – зловмисник зникав.
Правоохоронці встановили, що 34-річний мешканець Запорізької області на тематичних сайтах розміщував оголошення про працевлаштування на завод продуктів харчування в Європі. В оголошеннях пропонував заробітну плату – понад 50 тисяч гривень на місяць, повідомляють у Департаменті кіберполіції Національної поліції України.
Від охочих підзаробити закордоном правопорушник вимагав ксерокопії документів та оплату за послуги їх оформлення. Однак після одержання грошей і документів – він припиняв спілкування з громадянами та не виконував взятих на себе обов’язків.
Попередньо встановлено, що таким чином зловмисник ошукав понад десяток громадян. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, складає 150 тисяч гривень.
За місцем мешкання фігуранта правоохоронці провели обшук та вилучили речові докази.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
Аби не стати жертвами подібних шахрайських схем, кіберполіція радить громадянам:
- шукати роботу в надійних компаніях та організаціях;
- не повідомляти стороннім свої персональні дані та не надсилати фото документів;
- не робити внесків та передплат (наприклад, за товар чи за рекрутингові послуги);
- надавати перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як увімкнути новий зчитувач PDF від Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ
Як надавати дозволи, зокрема, тимчасові для програм на Android? – ІНСТРУКЦІЯ
Нова macOS Big Sur: 10 порад щодо налаштування та використання ОС
Як заборонити друзям із Facebook надсилати Вам повідомлення в Instagram? – ІНСТРУКЦІЯ
Як захисти свої пристрої під час віддаленої роботи з дому? ПОРАДИ
До речі, кібершахраям в черговий раз вдалося обійти захист офіційного магазину додатків для Android – Google Play Store, у результаті чого понад мільйон користувачів постраждали від фейковий модів для популярної гри Minecraft.
Зверніть увагу, що оператори відеосервісу TikTok усунули дві уразливості, які в комбінації дозволяють без особливих зусиль отримати контроль над чужим екаунтом. Одна з уразливостей була присутня на сайті, інша з’явилася в клієнтському додатку.
Також дослідники з кібербезпеки повідомили про зростання кількості кібератак, що використовують сервіси Google в якості зброї для обходу засобів захисту і крадіжки облікових даних, даних кредитних карт та іншої особистої інформації.
У мобільній версії додатка Facebook Messenger усунули уразливість, за допомогою якої можна було прослуховувати оточення абонента. За свідченням експерта, який знайшов баг, таємне підключення до цільового Android-пристрою у даному випадку виконується за кілька секунд.
П’ятеро фігурантів видавали себе за IT-спеціалістів фінансової установи. Під виглядом “тестування платіжної системи” вони здійснили незаконні перекази грошей на підконтрольні рахунки. У результаті таких дій вони незаконно привласнили 1,4 мільйона гривень банківської установи.