Що таке “ефект боке” і навіщо смартфонам друга камера?

Портретний режим вперше представила Apple у iPhone 7 Plus. Пізніше дві камери в смартфоні стали стандартом для всього ринку. Слідом за Apple компанії почали пропонувати власні рішення навіть в бюджетному сегменті. Наприклад, Redmi 6 оснащений двома камерами і портретним режимом, смартфон вважається типовим дешевим пристроєм, пише AndroidAuthority.

Що ж таке “ефект боке”?

Це портретний режим, при якому відбувається розмиття фону. Зазвичай його отримують за допомогою камер з великою фокусною відстанню, однак через невеликий розмір камер смартфонів отримати такий ефект можна лише при дуже сильному наближенні до об’єкту, в інших випадках все фото знаходиться у фокусі.

Як правило, одна камера в смартфоні буває основною, а друга додаткової – вона використовується при оптичному збільшенні і отриманні ефекту розмиття. За рахунок різного фокусної відстані основного і додаткового модуля софт камери здатний визначити глибину знімка і віддаленість об’єктів. Таким чином, додатковий модуль дозволяє отримати карту глибини. Після цього програмне забезпечення визначає об’єкти. Фінальний етап – красиве розмиття фону.

У смартфонах без другої камери визначення об’єктів і створення карти глибини відбувається за рахунок штучного інтелекту і технології Dual Pixel. Остання визначає глибину фото на основі різниці між розташуванням субпікселів на матриці (кожен піксель поділений на два субпікселя). Чудовим прикладом реалізації портретного режиму з однією камерою можуть стати смартфони лінійки Google Pixel.

До речі, багатьох також турбує чи безпечні наші смартфони для здоров’я? На це питання досить важко відповісти, оскільки складно напряму пов’язати різні види випромінювання з комплексним впливом на здоров’я, а також відокремити випромінювання від інших факторів ризику. Але прийнято використовувати інтегрований показник SAR (specific absorption rate) — коефіцієнт поглинання випромінювання поверхнею тіла людини, який у кожної моделі свій. Він залежить від розташування та потужності антен, матеріалів корпусу, розмірів самого телефона тощо. У нас є список деяких моделей смартфонів 2017- 2018 років, для яких ці показники відомі.