Смарт-годинники, голосові помічники, роботи-пилососи, розумні дверні дзвінки, радіо-няні з підключенням до Інтернету — всі ці сучасні пристрої навіть неможливо було уявити років 20 тому. Смарт-технології стали настільки звичною частиною повсякденного життя, що користувачі часто забувають про ризики інфікування даних побутових пристроїв вдома.
На жаль, не всі смарт-гаджети були розроблені з урахуванням вимог безпеки, і деякі з них можуть надати хакерам легкий доступ до безпечних мереж. Щоб захистити свій будинок від кіберзлочинців, використовуйте двофакторну аутентифікацію на всіх підключених пристроях та своєчасно встановлюйте оновлення програм та пристроїв. Крім цього, використовуйте програму з безпеки для комплексного захисту ваших пристроїв від шкідливих програм та атак, радять фахівці ESET.
Захист даних
Сучасні девайси зберігають безліч особистих даних про кожного користувача. Будь-які уразливості у системах пристроїв чи програмах можуть бути використані кіберзлочинцями. Базовим та досить важливим правилом для захисту даних є правильне створення та управління паролями. Для цього:
- Створюйте надійний та унікальний пароль для кожного екаунту, щоб знизити ризики атак з використанням даних для входу у разі зламу одного з Ваших облікових записів.
- Використовуйте менеджер паролів для зберігання даних для входу до всіх екаунтів, щоб не запам’ятовувати безліч складних та різних фраз.
- Використовуйте генератор паролів, щоб не перейматися кожного разу щодо створення унікальної та складної комбінації.
- Забезпечте захист даних на випадок втрати чи викрадення Вашого пристрою за допомогою шифрування та резервного копіювання файлів. Резервні копії даних можна зберігати онлайн у хмарі, яка часто пропонує зашифроване сховище, а також на зовнішньому жорсткому диску або USB.
Безпека в екаунта Інтернеті
Один із способів захистити дані — це скоротити їх кількість в Інтернет-мережі. Подумайте, скільки особистої інформації дійсно потрібно під час створення кожного облікового запису, та спробуйте обмежити її кількість до мінімуму.
У соціальних мережах намагайтеся не розкривати особисті дані в повідомленнях або під час розмови з користувачами, яких ви ніколи не зустрічали. У разі можливості обмежте доступ інших користувачів до інформації профілю та приймайте запити на відстеження тільки від тих акаунтів, яким ви довіряєте.
Зазвичай Ви можете неусвідомлено ставити під загрозу свої дані, наприклад, використовуючи загальнодоступний Wi-Fi або залишаючи Bluetooth-з’єднання увімкненим. Зведіть до мінімуму можливість підключення, коли Ви перебуваєте не вдома. А у разі необхідності підключення до публічного Wi-Fi, використовуйте VPN.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як увімкнути новий зчитувач PDF від Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ
Як надавати дозволи, зокрема, тимчасові для програм на Android? – ІНСТРУКЦІЯ
Нова macOS Big Sur: 10 порад щодо налаштування та використання ОС
Як заборонити друзям із Facebook надсилати Вам повідомлення в Instagram? – ІНСТРУКЦІЯ
Як захисти свої пристрої під час віддаленої роботи з дому? ПОРАДИ
До речі, кібершахраям в черговий раз вдалося обійти захист офіційного магазину додатків для Android – Google Play Store, у результаті чого понад мільйон користувачів постраждали від фейковий модів для популярної гри Minecraft.
Зверніть увагу, що оператори відеосервісу TikTok усунули дві уразливості, які в комбінації дозволяють без особливих зусиль отримати контроль над чужим екаунтом. Одна з уразливостей була присутня на сайті, інша з’явилася в клієнтському додатку.
Також дослідники з кібербезпеки повідомили про зростання кількості кібератак, що використовують сервіси Google в якості зброї для обходу засобів захисту і крадіжки облікових даних, даних кредитних карт та іншої особистої інформації.
У мобільній версії додатка Facebook Messenger усунули уразливість, за допомогою якої можна було прослуховувати оточення абонента. За свідченням експерта, який знайшов баг, таємне підключення до цільового Android-пристрою у даному випадку виконується за кілька секунд.
П’ятеро фігурантів видавали себе за IT-спеціалістів фінансової установи. Під виглядом “тестування платіжної системи” вони здійснили незаконні перекази грошей на підконтрольні рахунки. У результаті таких дій вони незаконно привласнили 1,4 мільйона гривень банківської установи.