Спілкування машини і людини завжди відбувалося без почуття гумору. Однак це правило незабаром перестане діяти. Китайські фахівці розробили нову технологію, завдяки якій штучний інтелект навчиться розпізнавати сарказм у висловлюваннях людей.
Cарказм – одна з найскладніших форм людського самовираження і, отже, одна з найскладніших для навчання системам. Вчені змогли виявити цю унікальну людську лінгвістичну межу в усній або письмовій бесіді.
Експерти вважають, що ця розробка цікава з двох причин. По-перше, можна спостерігати, як буде розвиватися штучний інтелект. По-друге, нова ступінь його розвитку дозволить використовувати машини в більш складних і різноманітних роботах.
На думку фахівців, розпізнавання саркастичних висловлювань дозволить штучному інтелекту не зациклюватися на прописаних програмістом алгоритмах. Тобто, це вже шлях до самостійного мислення. Наприклад, такий ШІ зможе проводити різноманітні соціологічні дослідження, до яких тепер не потрібно буде залучати людей. Для цього буде достатньо послухати те, про що говорять люди.
На цей момент у дослідженнях застосовуються тексти з Twitter. Автори розцінюють свою розробку як вкрай перспективну. Виходить, що незабаром машини навчаться виконувати роботу, яку раніше могли робити тільки люди.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як увімкнути новий зчитувач PDF від Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ
Як надавати дозволи, зокрема, тимчасові для програм на Android? – ІНСТРУКЦІЯ
Нова macOS Big Sur: 10 порад щодо налаштування та використання ОС
Як заборонити друзям із Facebook надсилати Вам повідомлення в Instagram? – ІНСТРУКЦІЯ
Як захисти свої пристрої під час віддаленої роботи з дому? ПОРАДИ
До речі, кібершахраям в черговий раз вдалося обійти захист офіційного магазину додатків для Android – Google Play Store, у результаті чого понад мільйон користувачів постраждали від фейковий модів для популярної гри Minecraft.
Зверніть увагу, що оператори відеосервісу TikTok усунули дві уразливості, які в комбінації дозволяють без особливих зусиль отримати контроль над чужим екаунтом. Одна з уразливостей була присутня на сайті, інша з’явилася в клієнтському додатку.
Також дослідники з кібербезпеки повідомили про зростання кількості кібератак, що використовують сервіси Google в якості зброї для обходу засобів захисту і крадіжки облікових даних, даних кредитних карт та іншої особистої інформації.
У мобільній версії додатка Facebook Messenger усунули уразливість, за допомогою якої можна було прослуховувати оточення абонента. За свідченням експерта, який знайшов баг, таємне підключення до цільового Android-пристрою у даному випадку виконується за кілька секунд.
П’ятеро фігурантів видавали себе за IT-спеціалістів фінансової установи. Під виглядом “тестування платіжної системи” вони здійснили незаконні перекази грошей на підконтрольні рахунки. У результаті таких дій вони незаконно привласнили 1,4 мільйона гривень банківської установи.