Новий інструмент TextStyleBrush від компанії Facebook представляє собою дослідний проект. З його допомогою на базі лише одного слова можна підробляти стиль тексту на фото. Тобто, будь-який текст, починаючи від рукописного і закінчуючи друкарськими шрифтами, можна підробити з вражаючою точністю.

Як пояснюють в Facebook, на відміну від більшості систем штучного інтелекту TextStyleBrush є першою в світі самокерованої моделлю ШІ, яка здатна замінювати текст в зображеннях як рукописного тексту, так і сцен з використанням одного прикладу слова.

На перший погляд, інструмент справляє велике враження. Він не тільки в точності відтворює типографічний стиль оригінального тексту, але також легко поміщає його на вихідний фон. Однією з найбільш очевидних потенційних переваг TextStyleBrush є можливість видозмінювати текст в реальному часі без шкоди для оригінального виду.

У свою чергу, Facebook стверджує, що їх проект – на благо.

“Публікуючи можливості, методи і результати цього дослідження, ми сподіваємося стимулювати діалог і дослідження з виявлення потенційних зловживань цим типом технологій, таких як атаки з діпфейк-текстом”, – йдеться в повідомленні Facebook.

Як запевняє Facebook, TextStyleBrush – всього лише дослідницький проект. Швидше за все, пройде деякий час, перш ніж такий потужний інструмент штучного інтелекту стане популярним.

Демонстрація за посиланням.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.