Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Починаючи з нинішнього року, Google буде блокувати доступ до рекламних ідентифікаторів (Advertising ID), якщо користувач вибере відповідну опцію. Якщо користувач відмовиться в налаштуваннях від відстеження Advertising ID, розробники будуть бачити не ідентифікатор, а порожній рядок.

Компанія повідомила розробників додатків із Play Store про нововведення в електронних листах і опублікувала відповідне повідомлення на сторінці підтримки Advertising ID. Як Google пояснила розробникам, зміни забезпечать користувачам більший контроль над їх даними і допоможуть посилити безпеку і приватність.

У користувачів Android вже давно є можливість відмовлятися від персоналізованої реклами (для цього потрібно зайти в додаток “Налаштування”, відкрити меню Google і вибрати опцію “Реклама”), однак, схоже, це не зупиняє розробників від отримання доступу до рекламних ідентифікаторів. За даними AdExchanger, раніше додатки могли використовувати цей ідентифікатор і в нерекламних цілях, наприклад, для збору аналітики та запобігання шахрайству. На сторінці підтримки Google пообіцяла вже в наступному місяці надати для цих цілей альтернативне рішення.

Як повідомляється на сторінці підтримки Google, розгортання нової політики буде відбуватися в кілька етапів. На пристроях під управлінням Android 12 нововведення почнуть з’являтися в кінці 2021 року, а на інших пристроях з Google Play – на початку 2022 року.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.