Компанія Xiaomi контролює переміщення користувачів своїх смартфонів та передає дані до рук китайської влади. Це відбувається завдяки стандарту A-GPS, роботу якого забезпечує державне підприємство Китайської Народної Республіки, пише AndroidInsider.

Технологія A-GPS, або Assist GPS, використовується для прискорення холодного старту приймача GPS. Прискорення відбувається завдяки використанню альтернативних каналів зв’язку, які забезпечуються мобільними операторами. Таким чином вдається скоротити час для визначення свого місцезнаходження в просторі практично незалежно від будь-яких перешкод на зразок бетонних стін або міжповерхових перекриттів.За установку з’єднання відповідає архітектура SUPL (Secure User Plane Location).

За замовчуванням в Android використовується сервер supl.google.com, проте він може бути змінений виробником смартфона або розробником прошивки. У випадку зі смартфонами Xiaomi розробник змінив адресу сервера на 221.176.0.55, який належить оператору China Telecom. Останній фінансується урядом КНР.

Як виявилося, цей сервер використовується не тільки в апаратах, призначених для продажу на території Китаю, але й моделях міжнародного зразка. Навіть Pocophone F1, який зовсім не продається в Піднебесній, використовує сервера China Telecom.