Спецслужби США заявили про “російський слід” у кібератаках на ядерну енергетику

6 Переглядів 1 хв. читання

Міністерство внутрішньої безпеки і Федеральне бюро розслідувань США опублікували спільний звіт щодо російських кібератак.

У ньому відомства описують багаторівневу кампанію з кібератак, націлених на урядові установи США й організації в галузях енергетики (зокрема ядерної), а також в торгівлі, водопостачання, авіації і на «критично важливі об’єкти».

Для здійснення атак використовувалося шкідливе програмне забезпечення та фішинг. Як наслідок, проросійським кібер-акторам вдавалося встановити віддалений доступ до вражених пристроїв та мереж й збирати конфіденційні дані.

Спецслужби вказують, що шкідливі програми були виявлені в системах безпеки декількох компаній з енергетичного і ядерного секторів, але масштабних перебоїв вони не спричинили. Знайдене ними програмне забезпечення має «російський слід».

Відомства також оприлюднили попередження, в якому закликали інші компанії в енерегтичному секторі перевірити свої системи кіберзахисту. «Поведінка Росії продовжує турбувати нас, і ми продовжуємо протистояти їй доступними нам способами», – йдеться у коментарі спецслужб до звіту.

Водночас Міністерство фінансів США вчора оприлюднило новий пакет санкції. Зокрема, під них потрапило російське «Агентство інтернет-досліджень», відоме також як «фабрика тролів». Раніше «фабрика тролів» разом з телеканалом RT згадувалася у відкритій частині доповіді спецслужб США про втручання Росії у вибори американського президента. Сама доповідь була опублікована на початку січня 2017 року.

Джерело: Media Sapiens

Поділитися