Співробітниця банку викрала півмільйона гривень з рахунків клієнтів

3 хв. читання
internet security
Woman holding a credit card and using computer, online shopping

Фігурантка проводила фіктивні банківські операції і незаконно привласнила півмільйона гривень. Наразі збитки завдані клієнтам фінустанови повністю відшкодовані.

Співробітники кіберполіції у Рівненській області спільно зі слідчими поліції Рівненщини, під процесуальним керівництвом прокуратури області, а також із представниками служби безпеки банку, викрили жінку у привласненні грошей громадян.

Кіберполіція встановила, що до таких дій причетна 36-річна місцева мешканка. Фігурантка працювала контролером-касиром в банківській установі та мала доступ до автоматизованої клієнтської системи.

Підозрювана, без відома клієнтів фінустанови, здійснювала несанкціонований випуск та активацію банківських карток. Після чого, створювала офіційні електронні банківські документи – чеки про видачу готівки.

Відтак, протягом 2018 – 2019 років, фігурантка заволоділа грошима 61 клієнта банку, на загальну суму близько півмільйона гривень.

Матеріали справи скеровано до суду. Зловмисниці загрожує до 6 років ув’язнення.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ

ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD

ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ

НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ

Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.

Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.

Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.

Поділитися
Exit mobile version