Згідно з результатами дослідження сайту The Best VPN, 26 із 115 популярних у світі VPN-сервісів збирають дані про користувачів.
Деякі з них ховають інформацію про це подалі в політиці конфіденційності, а хтось обіцяє користувачам анонімність, але не забезпечує її. Наприклад, сервіс PureVPN прямо заявляє в політиці конфіденційності, що не веде журнал дій користувача в мережі:
«Ми не контролюємо активність користувачів і не зберігаємо ніяких журналів. У нас немає записів про вашу діяльність, наприклад, яке програмне забезпечення ви використовували, які сайти відвідували, який контент ви завантажили, які додатки використовували тощо, після підключення до будь-якого з наших серверів».
Фото thebestvpn.com
Але The Next Web пише, що це брехня. І її можна підтвердити 24-річний Райан Лін, якого заарештували після того, як «неіснуючі» журнали PureVPN були передані ФБР. Ймовірно, цей хлопець скоїв щось погане. Але, є багато користувачів, які нічого такого не роблять і просто хочуть анонімності. PureVPN повинен зберігати приватність даних користувачів.
Після цього випадку текст політики щодо конфіденційності PureVPN не змінився, – сервіс все ще заявляє, що не веде журналів. Але в дослідженні The Best VPN уточнюється, що сервіс збирає імена, e-mail адреси, телефонні номери, ІР-адреси, дані про те, коли користувач зайшов на сайт і скільки часу там провів.
Публікуємо список VPN-сервісів, які можуть збирати дані про дії своїх користувачів:
- PureVPN
- HideMyAss
- HotSpot Shield
- VPN Unlimited
- VyprVPN
- Astrill
- ZoogVPN
- Buffered
- TigerVPN
- Boleh VPN
- Anonymizer
- IPinator
- Seed4.me
- AnonVPN
- FlyVPN
- SunVPN
- iPredator
- HideIP VPN
- VPN Gate
- HolaVPN
- Faceless.me
- Betternet
- Ace VPN
- Flow VPN
- Freedom-IP
- IronSocket
Джерело: ЛІГА.Бизнес