Apple та Google, повідомили багато нової інформації про додаток, який буде відстежувати хворих на COVID-19 та стане доступний зовсім скоро.
Як відомо, компанії розробили механізм, за допомогою якого Ваш смартфон зможе виявити чи контактували Ви з кимось, хто хворий на COVID-19.
Принцип дії цього механізму полягає в тому, що кожен смартфон від Apple чи Android, який має завантажений додаток, шукає інший смартфон з таким же додатком. Далі, якщо смартфони опиняються на достатньо близькій відстані, телефон надсилає маяк за допомогою Bluetooth, який приймає інший телефон. Це робиться у фоновому режимі, цілодобово і автоматично. Якщо хтось із людей, з якими Ви були поруч, пізніше заявив про хворобу на COVID-19 і це підтвердилося органами охорони здоров’я, на Ваш телефон автоматично надійде сповіщення про контакт з кимось із хворих. Звичайно Вам не буде відомо з ким, де і коли це сталося, так як ключі трансляції не розкривають ні особи, ні її місцезнаходження.
Метадані Bluetooth шифруються
Оскільки телефони передають швидкозмінні ідентифікатори, існують пов’язані метадані. Тому було вирішено застосовувати додаткове шифрування до метаданих, що ще більше знизить ризик відстеження.
Додаток простий у використанні
Відбулися певні зміни в дизайні, щоб органам охорони здоров’я було легше працювати з додатком.
Команда розробників пояснила: “Лікарі невпинно допомагають нам побороти хворобу, тому ми маємо зробити все, що полегшити їм роботу”.
Посилення Bluetooth
Компанії-розробники посилили рівень потужності передачі Bluetooth. Тепер органи охорони здоров’я можуть оцінити відстань між особами з більшою точністю, що призведе до більш якісного моделювання ризику захворіти.
Змінено алгоритм криптографії
Алгоритм криптографії був замінений з HMAC на AES, який підтримується на більшості телефонів у всьому світі. Також це зменшить споживання енергії.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ЗРОБИТИ ВАШУ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЮ МАКСИМАЛЬНО БЕЗПЕЧНОЮ? ПОРАДИ
ЩО КРАЩЕ – “ВИМКНУТИ” ЧИ “ПЕРЕЗАВАНТАЖИТИ” КОМП’ЮТЕР? ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
Нагадаємо, облікові записи 20 мільйонів користувачів були опубліковані в Інтернеті. Хакер, який скоїв злочин, стверджує, що він може опублікувати ще 19 мільйонів.
Також у пристроях для моніторингу та контролю системи “розумного дому” були виявлені серйозні уразливості. Ці системи використовуються у тисячах будинках та в невеликих офісах у всьому світі. Однак через роботу більшості співробітників вдома уразливості в таких системах можуть стати потенційним вектором атак на підприємства.
Зверніть увагу, що Гголосові помічники Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri та Microsoft Cortana протягом останніх років стали надзвичайно популярними. Однак, через те, що вони досить часто активуються випадково, навіть якщо користувачі не вимовляли спеціальні фрази, постало питання безпеки та конфіденційності цифрових асистентів.
Кожен користувач Інтернету має хоч аб один обліковий запис у соціальних мережах. І злам екаунта, його блокування чи несанкціонований доступ зловмисників може стати для власника справжньою трагедією. Як зарадити цьому та розпізнати втурчання у Ваш обліковий запис, читайте тут.
Окрім цього, більшість користувачів вважають, що використання складного PIN-коду та біометричних даних забезпечує всебічний захист месенджерів. Однак приклади поширення шкідливого програмного забезпечення через месенджери свідчать про “прогалини” у безпеці. Як не стати жертвою зловмисників та зменшити ризики несанкціонованого доступу до профілю, дізнайтесь зі статті.