Сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.

Наприклад, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон поділився фотографією із засідання британського уряду, яке відбувалось через сервіс Zoom. Однак згодом у користувачів цього додатка з’явилися причини для занепокоєння щодо конфіденційності та безпеки. Як виявилось, усі присутні на Вашій зустрічі можуть прочитати Ваші приватні повідомлення.

Ось кілька рекомендацій, які допоможуть підвищити безпеку відеоконференцій.

1. Підготуйте середовище для роботи

Витоки даних часто трапляються ненавмисно. Наприклад, на дошці для записів позаду Вас могла залишитися певна конфіденційна інформація з попередньої онлайн-зустрічі. Тому перед початком розмови переконайтесь, що в полі зору веб-камери немає жодних конфіденційних даних.

2. Встановіть контроль доступу

Більшість платформ для проведення зустрічей в форматі відео дозволяють створювати групи користувачів або обмежувати доступ через Інтернет-домен, таким чином приєднатися до дзвінка зможе лише обмежене коло осіб.

Для додаткової безпеки відеоконференцій встановіть пароль. Як правило, під час створення конференції він генерується автоматично, і усі, кого було запрошено до розмови, повинні будуть його ввести. Однак, не варто вставляти пароль у посилання на зустріч. Ініціатор конференції також може повністю контролювати, хто підключається до розмови, залишаючи користувачів у режимі очікування.

3. Налаштуйте безпечну передачу файлів

У багатьох додатках відеозв’язок шифрується за замовчуванням. Деякі сервіси шифрують за замовчуванням лише чат, в такому разі шифрування відеозв’язку потрібно встановити самостійно. Іноді додатки також дозволяють встановлювати обмеження щодо типів файлів, які учасники можуть надсилати. Наприклад, можна заборонити надсилання виконуваних файлів формату .exe.

4. Управляйте залученістю учасників

Більшість платформ також дозволяють контролювати, хто і коли саме приєднався до дзвінка. Це можна відстежити за тим, хто з зареєстрованих учасників підключився, або за списком учасників, який можна завантажити після завершення дзвінка. У списку учасників також часто доступна інформація щодо часу підключення та відключення користувачів — таким чином можна перевірити, чи був користувач присутнім протягом усієї тривалості дзвінка.

5. Встановіть обмеження доступу до екрану

Обмежте можливість спільного доступу до екрана для хосту або людини, яка обирає хост. Так Ви уникнете ризику витоку даних. Під час спільного використання екрана поширюйте лише необхідні програми, а не весь робочий стіл. Оскільки, навіть піктограма або ім’я файлу на робочому столі може містити конфіденційну інформацію.

Перш ніж використовувати будь-яке програмне забезпечення для відеоконференцій, ознайомтесь з усіма параметрами в налаштуваннях системи. Як можна помітити з рекомендацій, існує безліч налаштувань, від яких залежить конфіденційність ваших даних. Також варто пам’ятати про те, що за безкоштовний додаток Ви можете заплатити власною інформацією.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Зверніть увагу, що розробники ПЗ для конференц-зв’язку Zoom випустили оновлення для iOS-версії свого додатка після того, як стало відомо, що він передає деякі дані користувачів у Facebook.

Нагадаємо, невідомі зловмисники зламали кілька десятків YouTube-каналів, перейменували їх з використанням різних брендів Microsoft і “запустили живу” трансляцію нібито від імені Білла Гейтса.

Також внаслідок перевантаження інформацією та ізоляцію через Covid-19, користування програмами обміну повідомленнями значно зросло. Жодна платформа не відчула це на собі так, як WhatsApp – використання збільшилось понад 40% у всьому світі.

Окрім цього, двох хакерів – 26-ти та 20-ти років – викрили у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення. За допомогою вірусу вони отримували логіни та паролі до різних систем інтернет-банкінгу, екаунтів соціальних мереж, електронних скриньок своїх жертв.

До речі, фахівці великих компаній повідомляють, що гостра респіраторна хвороба COVID-19 значно вплинула на кожну технологічну галузь.. На щастя, у світі є організації свідомих людей, які об’єдналися разом, щоб допомогти людству у боротьбі з епідемією.