20 листопада Apple оголосила про будівництво свого нового кампусу за мільярд доларів в Остіні, штат Техас. У зв’язку з цим генеральний директор компанії Тім Кук дав невелике інтерв’ю, в якому вирішив поговорити про інвестиції Apple в США. Також в цей же день Кук разом з Президентом США відвідав фабрику, на якій збираються нові Mac Pro, і урочисто відкрив виробництво комп’ютерів нового покоління.
За словами голови Apple, він тільки радий переносу виробництва потужних комп’ютерів компанії в США. Відзначимо, що до 2013 року всі Mac збиралися виключно в Китаї.
“Ми насправді пишаємося тим, що робимо Mac Pro тут – цей Mac є нашим найпотужнішим комп’ютером з усіх, що ми коли-небудь створювали”, – заявив Кук в ексклюзивному інтерв’ю ABC News. “Він виконує понад 50 трильйонів завдань в секунду. Це просто неймовірно”.
На питання, чому Apple до цих пір виробляє iPhone в Китаї, Кук відповів, що насправді “iPhone робиться скрізь”.
“Якщо ви подивитеся на скло iPhone, до якого кожен день торкаєтеся, то це скло зроблено в Кентуккі (США). Якби ви розібрали iPhone, ви б побачили багато компонентів, які виробляються і в Сполучених Штатах”, – додав він.
Проте голова Apple не думає, що корпорація незабаром почне повністю збирати свої смартфони на території США.
Кук також розповів про відносини Apple з Китаєм, а також про торгову війну між Китаєм і США. Генеральний директор Apple заявив, що не хоче спекулювати на тому, що підвищення мит призведе до зростання цін на iPhone. Замість цього він сподівається, що Сполучені Штати і Китай домовляться між собою.
“Я сподіваюся, що США і Китай домовляться між собою, і тому я навіть не хочу думати про це зараз”, – сказав Кук. “Я переконаний, що це відповідає інтересам США та інтересам Китаю, а якщо у вас є дві партії, які мають спільні інтереси, тут повинен бути якийсь компроміс, щоб рухатися далі. І я думаю, що це станеться”.
Що стосується його відносин із Трампом, Кук заявив, що він зосереджений на “політиці і не політиці” і що він повністю вірить в американську систему, коли мова заходить про такі речі, як імпічмент. Гендиректор Apple також додав, що він зосереджений на одних і тих же речах “незалежно від того, хто знаходиться в Білому домі”.
Нагадаємо, компанія D-Link попередила користувачів, що кілька моделей маршрутизаторів містять низку критичних уразливостей, експлуатація яких дозволяє віддаленим зловмисникам отримати контроль над обладнанням і викрасти дані. Як повідомив виробник, проблеми не будуть виправлені, оскільки обладнання застаріло і більше не буде отримувати оновлення безпеки.
Також Microsoft працює над реалізацією в майбутніх випусках Windows 10 протоколу “DNS поверх HTTPS” (DNS over HTTPS, DoH). Протокол DoH дозволяє виконувати дозвіл DNS поверх зашифрованого HTTPS-з’єднання, а DoT шифрує і “упаковує” DNS-запити через протокол Transport Layer Security (TLS). Додавши DoH в Windows 10 Core Networking, Microsoft прагне посилити захист приватності користувачів в Інтернеті шляхом шифрування всіх їх DNS-запитів.
Зверніть увагу, що Intel збирається видалити завантаження для старих апаратних компонентів з офіційного сайту. Хоча компанія не робила офіційної заяви з приводу видалення драйверів, багато користувачів помітили попередження при спробі завантажити окремі екземпляри програмного забезпечення. Тому якщо Ви використовуєте старе обладнання Intel, Вам слід якомога швидше завантажити оновлення BIOS і драйвери на свій пристрій.
До речі, для безпечного збереження даних давно радять використовувати менеджер паролі – наприклад, 1Password, LastPass або Bitwarden. Але сучасні веб-браузери також мають вбудовані менеджери паролів. Здавалося б, навіщо встановлювати інший? Як виявилося, є багато вагомих причин уникати вбудованого інструменту управління паролями для браузера.
Окрім цього, за цей рік було виявлено багато різних атак на критично важливі фінансові установи та інші цілі особливого значення. Зазвичай для проникнення в систему конкретної компанії кіберзлочинці надсилають фішингові електронні листи, а в деяких випадках вони користуються необмеженістю дозволів популярних хмарних ресурсів. Як захистити інформаційні ресурси компанії та уникнути поширених помилок, читайте у статті.