Нова версія гуглівського браузера Chrome 68, яка вийшла сьогодні, 24 липня, позначає сайти HTTP, тобто такі, що не мають шифрування, як «небезпечні», пише K.Fund Media з посиланням на The Verge.

Пошуковий гігант Google має намір таким чином стимулювати користувачів до використання більш безпечного інтернету.

Користувачі нової версії Chrome можуть побачити спеціальну позначку «небезпечно» в адресному рядку браузера на сайтах HTTP без шифрування, розповіла директор з безпеки продукції Chrome Емілі Шехтер (Emily Schechter).

Для порівняння: ранні версії Chrome показували користувачам сайтів HTTP лише нейтральну інформаційну іконку.

Тепер браузер попереджатиме про можливу небезпеку за допомогою додаткового повідомлення в адресному рядку, а всі сайти з шифруванням (протокол HTTPS) будуть позначати іконкою «захищене».

Сьогодні 81 з 100 топ-сайтів інтернету вже за замовчуванням використовують протокол HTTPS, як і більшість трафіку Chrome. Щодня дедалі більше сайтів переходить на безпечне шифрування, тому нововведення в браузері стало необхідністю, наголосила команда Chrome.

«З огляду на швидкість переходу сайтів на HTTPS цьогоріч, ми маємо достатньо ресурсів у липні, щоб відзначити всі HTTP-сайти», – зазначила Шехтер.

Шифрування на сайтах HTTPS захищає користувача від зловмисників, які можуть шпигувати або втручатися в сеанс. У разі відсутності шифрування будь-хто сторонній може отримати доступ до мережі й перехопити дані, що відправляються, або заразити вірусом.