Корпорації забороняють користуватися Messenger та WhatsApp через порушення правил безпеки

Компанія Appthority опубілкувала звіт про найбільш небезпечні та популярні додатки в корпоративній сфері за другий квартал 2018 року.

Програмам присвоювали рівень ризику – від 1 до 10. Відзначається, що на Android найбільшу небезпеку становлять вразливості, а також витік даних. На iOS небезпека між вразливостями та витоками розподілена приблизно порівну.

Найбільш небезпечні додатки

Android: WhatsApp Messenger, Facebook Messenger, Telegram, Slacker Radio, Shazam, TripAdvisor, mytaxi.

iOS: WhatsApp Messenger, Facebook Messenger, Waze, PayPal, WeChat, Telegram, eBay, Поточний канал, Speedtest від Ookla.

При цьому, у звіті співставили програми за популярністю та небезпекою, створивши рейтинг з 50 найпопулярніших додатків. Наприклад, WhatsApp поєднує високий рівень ризику та популярності (5 місце на Android, 3 на iOS).

У той же час Telegram незважаючи на аналогічний рівень ризику в 7 балів, знаходиться на 21 місці за популярністю на Android, і на 41 – на iOS.

blank

Також експерти Appthority склали список додатків, заборонених для використання у корпоративній сфері. Найчастіше вони потрапляють в чорний список через невідповідність політикам безпеки або занадто великій кількості дозволів – наприклад, запитів на синхронізацію контактів, доступу до місця розташування. Месенджери часто забороняють через відправку SMS-повідомлень. Ще один привід для заборони  – відключення передачі даних по захищеному протоколу HTTPS.

Найбільш популярні “заборонені” додатки

Android: Facebook Messenger, Wickr Me, WhatsApp Messenger, Signal, Facebook, Instagram.

iOS: Facebook Messenger, WhatsApp Messenger, Tinder, Facebook, QQ, WeChat

blankblank

Джерело: AIN.ua