Компанія Facebook запровадила наскрізне шифрування (end-to-end encryption, E2EE) для голосових і відеодзвінків в Messenger.
Примітно, що текстові чати в цьому ж месенджері отримали E2EE ще п’ять років тому. Без наскрізного шифрування не обходиться спілкування у жодному із сучасних сервісів. Платформи на кшталт Zoom, Microsoft Teams, а також месенджери WhatsApp, Telegram, Signal – всі вони шифрують листування користувачів.
Як вважають експерти, наскрізне шифрування сьогодні здатне найбільш надійно захистити чати, голосові виклики та відеодзвінки користувачів від сторонніх очей. Не раз стверджувалося, що навіть самі власники і співробітники сервісів обміну повідомленнями не можуть прочитати повідомлення користувачів.
Саме про це заявила Рут Крічелі, що відповідає за просування продукту Facebook Messenger:
“Контент ваших повідомлень і зміст ваших дзвінків надійно захищене з того моменту, як вони залишають ваш пристрій і до моменту, коли вони потрапляють на пристрій співрозмовника. Це означає, що ніхто, включно з Facebook, не зможе прочитати або почути, що ви пишете або говорите».
Можна сказати, що наскрізне шифрування з’явилося вчасно, оскільки минулого року користувачі Facebook Messenger здійснювали понад 150 мільйонів відеодзвінків щодня.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ
Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ
Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД
Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ
Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ
Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.
Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.
Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.
І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.