Керівництво компанії Facebook вивчає питання про запуск криптовалюти, яка дозволить двом мільярдам своїх користувачів з усього світу здійснювати електронні платежі без використання банків. Про це пише ЛІГА.Tech з посиланням на Cheddar.
Як зазначає видання, компанія намагається найняти криптовалютніх інженерів, менеджерів продуктів, вчених і юридичних фахівців для розширення своєї блокчейн-групи.
У квітні 2018 року Facebook створив блокчейн-відділ на чолі з Девідом Маркусом, колишнім президентом PayPal і віце-президентом Messenger. Маркус давній захисник криптовалюти і колишній член правління в Coinbase, найбільшої криптовалютної біржі в США.
Блокчейн-відділ Facebook зараз налічує 40 співробітників, в тому числі колишніх керівників і працівників PayPal, яких Маркус запросив зі свого колишнього місця роботи. У секретному підрозділі працюють колишні співробітники Google Pay і Samsung Pay, з служб мобільних платежів і цифрового гаманця від Samsung.
Facebook зіткнувся з великими складнощами в наборі фахівців у зв’язку з численними скандалами через витік конфіденційності даних, які підірвали довіру громадськості до соціальної мережі.
“Отже, ідея того, що Facebook буде створювати криптовалюту і цифрову економіку у своїй екосистемі, неймовірно цікава, якщо ви говорите з одними людьми. І є однією з найстрашніших речей у світі, якщо ви говорите з іншими. Це дуже полярні речі, але Facebook активно працює над цим. Я думаю, ми можемо очікувати, що Facebook придбає деякі компанії в криптовалютному просторі наступного року”, – розповів один з менеджерів компанії Алекс Хейз.
also talked Facebook Blockchain with @lisahopeking / @thebradsmith on @cheddar yesterday — top takeaways are that FB's brand is a problem for recruiting in the space and it's going to likely do meaningful M&A to achieve its goals pic.twitter.com/nVoiqnZ9HG
— Alex Heath (@alexeheath) December 14, 2018
Як відомо, Facebook потрапив в скандал через те, що британська консалтингова фірма Cambridge Analytica, яка працювала на Дональда Трампа на виборах в США 2016 року, неправомірно отримала доступ до особистої інформації більше 50 млн користувачів Facebook.
Пізніше Марк Цукерберг визнав, що в його компанії недостатньо відповідально поставилися до безпеки, що призвело до неналежного використання персональних даних громадян.