Також стало відомо, що Грем Айвен Кларк почав планувати злам Twitter через два тижні після того, як попався на крадіжці 100 біткоїнів.

За даними The New York Times, в 2019 році кіберзлочинці отримали віддалений доступ до телефону інвестора з Сіетла Грега Беннетта і викрали 164 біткоїни. У той час їх сукупна вартість становила $ 856 тис., Проте за нинішнім курсом ця сума в два рази більше – $ 1,8 млн. Тоді ж Беннет отримав записку з вимогою викупу, підписану Scrim (ще один псевдонім, який використовується Кларком).

У квітні нинішнього року Секретна служба США вилучила у Кларка 100 біткоїнів. Через кілька тижнів Беннетту прийшло повідомлення про те, що вкрадена у нього криптовалюта була повернута, але винний не був заарештований, оскільки є неповнолітнім. Вийшовши сухим з ​​води, всього через два тижні після вилучення біткоїнів Кларк почав організовувати злам Twitter.

Прокуратура штату Флорида висунула проти підлітка звинувачення на 30 пунктів. У суботу, 1 серпня, суддя встановив для Кларка суму застави – $ 725 тис., і  в цей час він перебуває в окружній в’язниці Гіллсборо. Передбачається, що в цей час в його розпорядженні знаходяться $ 3 млн. у біткоїнах. За словами адвоката, вони були отримані законним шляхом.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як за допомогою задньої панелі iPhone швидко запускати дії чи команди? – Інструкція

Як налаштувати автоматичне очищення Кошика у Windows 10? – Інструкція

Як уникнути схем шахрайства в Інтернеті? Поради для користувачів старшого покоління

Інтернет-шахраї та псевдоволонтери: як розпізнати благодійну аферу? Поради

Яких заходів потрібно вживати компаніям для протидії та відновленню у випадку кібератак? Поради

Нагадаємо, нову уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримати майже повний контроль над Wіndows або Linux системами, виявила компанія Eclypsium. За її словами, уразливими є мільярди пристроїв – від ноутбуків, настільних ПК, серверів і робочих станцій до банкоматів, верстатів з програмним управлінням, томографів та іншого обладнання спеціального призначення, яке використовується в промисловій, медичній, фінансовій та інших галузях.

Окрім цього, команда дослідників з Рурського університету в Бохумі (Німеччина) виявила нові методи атак на підписані PDF-файли. Так звана техніка Shadow Attack дозволяє хакеру приховувати і замінювати вміст в підписаному PDF-документі, не зачіпаючи цифровий підпис. Організації, урядові установи, підприємства та приватні особи часто підписують документи в форматі PDF для запобігання несанкціонованих змін. Якщо хтось вносить зміни в підписаний документ, підпис стає недійсним.

До речі, нову фішингову кампанію, націлена на користувачів WhatsApp, виявили фахівці з кібербезпеки. Цього разу зловмисники розсилають фішингові повідомлення, використовуючи бренд Nespresso. Жертву запрошують перейти за посиланням і відповісти на кілька запитань, щоб отримати в подарунок кавоварку.

Також співробітники компаній і організацій, які використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365, стали жертвами фішинговою кампанії, в рамках якої зловмисники використовують повідомлення-приманки, замасковані під автоматичні повідомлення SharePoint, для крадіжки облікових даних.

Зауважте, що користувачі Microsoft Office 365 звинуватили компанію Microsoft в тому, що вона нібито ділиться бізнес-даними своїх клієнтів з розробниками додатків Facebook, партнерами та субпідрядниками, порушуючи політику конфіденційності.