У четвер, 6 серпня, на конференції з безпеки Black Hat дослідники безпеки повідомлять про 18 уразливостей в галузевих засобах захисту електронної пошти. Експлуатація дозволяє зловмисникам приховати свою особистість від жертви.

У дослідженні були розглянуті три основні протоколи, які використовуються під час аутентифікації відправника електронної пошти: Sender Policy Framework (SPF), DomainKeys Identified Mail (DKIM) і Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance (DMARC). Експерти виявили 18 вразливостей, які були пов’язані не з самими протоколами, а з тим, як їх реалізують різні поштові сервіси і клієнтські програми. Зловмисники можуть використовувати ці проблеми для більш ефективного запобігання виявлення цілеспрямованих фішингових атак.

Дослідники виявили, що маніпуляція полями заголовка дозволяє застосовувати різні типи атак, кожна з яких може бути використана для обману одержувача електронного листа.

Уразливості були розділені на три категорії. Перший набір, внутрішньосерверні атаки, заснований на невідповідності того, як поштовий сервіс отримує дані із заголовків для аутентифікації відправника. Візьмемо той факт, що в заголовках електронної пошти є два поля “Від” – HELO і MAIL FROM. Можна налаштувати різні механізми аутентифікації, щоб узгодити ці два поля різними способами. Наприклад, деякі з них можуть бути реалізовані для інтерпретації адреси електронної пошти, який починається з відкритою круглої дужки, наприклад, ([email protected] [.] сom, як пусте поле MAIL FROM, що змушує його замість цього покладатися на поле HELO для перевірки цілісності. Подібні невідповідності дозволяють створювати стратегічні поштові домени або маніпулювати заголовками повідомлень, щоб видати себе за когось іншого.

Друга категорія пов’язана з маніпулюванням аналогічними невідповідностями, але між поштовим серверами, які отримують повідомлення, і додатком, який фактично відображає його користувачеві. Експерти виявили серйозні невідповідності в тому, як різні сервери і клієнти обробляють заголовки “Від”, в яких перераховуються кілька адрес електронної пошти або адреси, оточені різною кількістю прогалин. Передбачається, що служби позначають такі повідомлення як такі, у яких проблеми з аутентифікацією, але на практиці багато хто приймає або першу адреса в списку, або останню, або всі адреси в якості поля “Від”.

Дослідники називають третю категорію “неоднозначним відтворенням”, тому що вона включає різні методи зламу та повторення легітимного електронного листа, отриманого зловмисником. Як виявили фахівці, зловмисник може додати додаткові заголовки і основний текст до того, що вже є в листі.

В цілому дослідники виявили 10 провайдерів електронної пошти і 19 поштових клієнтів, уразливих до однієї або декількох атак, включаючи Gmail від Google, iCloud від Apple, Microsoft Outlook і Yahoo Mail тощо.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як за допомогою задньої панелі iPhone швидко запускати дії чи команди? – Інструкція

Як налаштувати автоматичне очищення Кошика у Windows 10? – Інструкція

Як уникнути схем шахрайства в Інтернеті? Поради для користувачів старшого покоління

Інтернет-шахраї та псевдоволонтери: як розпізнати благодійну аферу? Поради

Яких заходів потрібно вживати компаніям для протидії та відновленню у випадку кібератак? Поради

Нагадаємо, нову уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримати майже повний контроль над Wіndows або Linux системами, виявила компанія Eclypsium. За її словами, уразливими є мільярди пристроїв – від ноутбуків, настільних ПК, серверів і робочих станцій до банкоматів, верстатів з програмним управлінням, томографів та іншого обладнання спеціального призначення, яке використовується в промисловій, медичній, фінансовій та інших галузях.

Окрім цього, команда дослідників з Рурського університету в Бохумі (Німеччина) виявила нові методи атак на підписані PDF-файли. Так звана техніка Shadow Attack дозволяє хакеру приховувати і замінювати вміст в підписаному PDF-документі, не зачіпаючи цифровий підпис. Організації, урядові установи, підприємства та приватні особи часто підписують документи в форматі PDF для запобігання несанкціонованих змін. Якщо хтось вносить зміни в підписаний документ, підпис стає недійсним.

До речі, нову фішингову кампанію, націлена на користувачів WhatsApp, виявили фахівці з кібербезпеки. Цього разу зловмисники розсилають фішингові повідомлення, використовуючи бренд Nespresso. Жертву запрошують перейти за посиланням і відповісти на кілька запитань, щоб отримати в подарунок кавоварку.

Також співробітники компаній і організацій, які використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365, стали жертвами фішинговою кампанії, в рамках якої зловмисники використовують повідомлення-приманки, замасковані під автоматичні повідомлення SharePoint, для крадіжки облікових даних.

Зауважте, що користувачі Microsoft Office 365 звинуватили компанію Microsoft в тому, що вона нібито ділиться бізнес-даними своїх клієнтів з розробниками додатків Facebook, партнерами та субпідрядниками, порушуючи політику конфіденційності.