Шахрая, який у соціальних мережах збирав кошти нібито на лікування хворої дитини, затримала Кіберполіція України. 26-річний молодик у м. Дніпро спонукав громадян пожертвувати кошти на лікування важкохворого хлопчика. Натомість отримані гроші зловмисник витрачав на власні потреби.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Поліцейські встановили: у 2018 році зловмисник у мережі Інтернет знайшов реальне оголошення про збір коштів для закордонного лікування малолітнього хлопчика.На жаль, наприкінці 2018 року дитина померла. Однак шахрай продовжив збір коштів на його лікування.

Інформація про це поширювалася у соціальних мережах, а також на різноманітних веб-ресурсах. У реквізитах він вказував реальні прізвища батьків дитини, а номер рахунку замінювався на підконтрольний зловмиснику. Для імітування правдивості оголошень, шахрай використав скопійовані з оригінального оголошення документи та фотографії, що підтверджували факт наявності хвороби (висновки лікарів, чеки про оплату за медикаменти, фотографії дитини та матері, копія паспорту матері та інше).

За попередніми даними, чоловіку таким чином вдалося збагатитися на півмільйона гривень.

Подібний випадок було також виявлено на території Донецької області. Правоохоронці викрили двох чоловіків – 31-річного мешканця м. Слов’янська та його 28-річного спільника, який наразі перебуває в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території.

Зловмисники незаконно заволоділи паролем від електронного банківського кабінету батька онкохворої дитини. Гроші чоловік збирав на лікування сина, оприлюднюючи розрахунковий рахунок для матеріальної допомоги на різних медійних ресурсах.

Маючи пароль, зловмисники замінили номер телефону власника картки на підконтрольний і, таким чином, отримали доступ до чужого банківського рахунку. Маючи доступ, шахраї перевели гроші на дев’ять інших підконтрольних рахунків. Загалом, їм вдалося перерахувати 945 тисяч гривень, які призначалися на лікування важкохворої дитини.

В обох випадках поліцейські розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. 26-річного мешканця Дніпропетровщини та 31-річного мешканця Донеччини затримано в порядку ст. 208 КК України. Їм оголошено про підозру.

Нагадаємо, шахрайську схему з викрадання грошей з банківських рахунків клієнтів іноземних та українських банків організували троє мешканців Києва.

Також несанкціоноване списання коштів через мобільний додаток одного з українських банків організували троє мешканців міста Івано-Франківськ.

Окрім цього, підозрілі листи на електронну пошту з фіктивної адреси [email protected] отримували суб’єктів господарювання від начебто Мінагрополітики.