З першого травня українці зможуть змінювати оператора мобільного зв’язку без зміни номера телефона.

Про це йдеться у повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на запит видання ZN.ua.

У Нацкомісії нагадали, що з 4 лютого по 30 квітня проходить дослідна експлуатація послуги перенесення абонентських номерів мобільними операторами спільно з держпідприємством “Український державний центр радіочастот”.

“Наступним кроком є ​​впровадження перенесення абонентських номерів на телекомунікаційних мережах мобільного зв’язку з 1 травня”, – сказано в документі.

Готовність до запуску послуги також підтвердили всі найбільші оператори мобільного зв’язку.

Як зазначає видання, впровадження послуги з перенесення номера в Україні відбувається на три роки пізніше затвердженого графіка і з запізненням на 20 років в порівнянні з іншими країнами.

Нагадаємо, група дослідників виявила уразливість в технології LTE, яку можуть використовувати зловмисники для того, щоб перехоплювати сесії браузерів, перенаправляти користувачів на шкідливі сайти, а також шпигувати за їх активністю в мережі, відстежуючи те, які сайти вони відвідують через LTE-сумісні пристрої.

Також з приходом технології 4G через смартфони з використанням мобільного Інтернету українці стали більше дивитися відео та слухати музику. До такого висновку дійшли у компанії “Київстар” за результатами аналізу даних третього кварталу 2018 року, коли оператор запустив послуги за технологією LTE на частотах 1800 Мгц.

Окрім цього, з пристроїв, які використовують технології 4G і 5G, можна перехоплювати дані телефонних дзвінків та інформацію про місцезнаходження, йдеться у дослідженні фахівців з кібербезпеки.