Facebook був змушений припинити автоматичне сканування персональних листувань користувачів соціальних мереж Facebook і Instagram в Європі у зв’язку з новими правилами конфіденційності Євросоюзу.
Ця функція була ввімкнена з метою виявляти потенційно небезпечний контент.
21 грудня 2020 року набрала чинності директива Євросоюзу про конфіденційність і електронні засоби зв’язку (ePrivacy), яка забороняє використовувати метадані online-чатів для запобігання, виявлення і реагування на потенційно небезпечні матеріали і облікові записи.
Директива забороняє здійснювати автоматичні сканування листувань і аналіз метаданих користувачів без їх явного згоди.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як безпечно робити покупки в Інтернеті на новорічні свята? Поради
Як безпечно організовувати і брати участь в онлайн-зустрічах?
Як дізнатися, коли було встановлене основне оновлення Windows 10? ІНСТРУКЦІЯ
Зверніть увагу, генеральні прокурори десяти американських штатів подали антимонопольний позов проти Google. Вони звинувачують компанію в змові з Facebook і порушення законодавства про рекламу в Інтернеті.
Окрім цього, три мільйони користувачів стали жертвами шкідливих розширень для браузерів Chrome і Edge. Ці розширення викрадали персональні дані і перенаправляли користувачів на фішингові сайти.
До речі, американська компанія SolarWinds розпочала розслідування кіберінціденту, під час якого зловмисникам вдалося використати продукти SolarWinds в атаках на державні і приватні організації США. Кіберзлочинці змогли скомпрометувати систему збирання софту, яку використовують для моніторингової платформи Orion
Нагадаємо, що iOS 14.3 і iPadOS 14.3 отримали виправлення 11 проблем безпеки, серед яких є настільки серйозні, що зловмисник може виконати код на пристроях iPhone і iPad. Для експлуатації двох найсерйозніших багів хакеру досить використовувати спеціально підготовлений файл шрифту, за допомогою якого можна запустити шкідливий код в системі жертви.