Фахівці з компанії Kenna Security проаналізували кількість уразливостей в різних операційних системах. Як виявилося, в ОС Windows 10 в середньому було виявлено найбільше проблем, але їх також дуже швидко виправляють в порівнянні з Linux і мережевими пристроями, такими як маршрутизатори, принтери і сканери.
Експерти провели аналіз 9 млн систем в 450 організаціях. Аналіз не проводився з мобільними пристроями, в результаті чого серед найбільш уразливих платформ виявилися Windows 10 (25,3%), Linux (13,1%), Cisco (11,2%), Windows 7 (9,0%) і Windows 2012 (6,6%).
Як з’ясували фахівці, в половині компаній 85% пристроїв працювали під управлінням Windows 10. ПК під управлінням Windows містили 215 млн вразливостей, з яких були виправлені 179 млн. Кількість невиправлених вразливостей в Windows (36 млн) перевищує загальну кількість проблем в пристроях під управлінням Linux , macOS і Unix разом узятих. Персональні комп’ютери під управлінням Windows 10 в середньому містили 14 уразливостей, а Windows 7 – 18 уразливостей.
В ОС від Microsoft щомісяця виявлялося в середньому 199 уразливостей, тоді як у macOS – 32, в Linux – 27, а в мережевих пристроях – 4. Це стосується як додатків, так і вразливостей в ОС, тому велика кількість проблем у Windows стосується не тільки Microsoft, але і сторонніх програм. Таким чином понад 71% Windows-систем мають як мінімум одну небезпечну уразливість в порівнянні з Linux (40%), macOS (31%) і мережевими пристроями (30%).
З іншого боку, Microsoft швидко усуває уразливості в порівнянні з мережевими пристроями. Виправлення для 200 уразливостей в ОС Windows випускалися в середньому протягом 36 днів, тоді як в мережевих пристроях виявляли в середньому 4 уразливості, а для їх усунення потрібно близько 369 днів.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ЗРОБИТИ ВАШУ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЮ МАКСИМАЛЬНО БЕЗПЕЧНОЮ? ПОРАДИ
ЩО КРАЩЕ – “ВИМКНУТИ” ЧИ “ПЕРЕЗАВАНТАЖИТИ” КОМП’ЮТЕР? ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
Нагадаємо, облікові записи 20 мільйонів користувачів були опубліковані в Інтернеті. Хакер, який скоїв злочин, стверджує, що він може опублікувати ще 19 мільйонів.
Також у пристроях для моніторингу та контролю системи “розумного дому” були виявлені серйозні уразливості. Ці системи використовуються у тисячах будинках та в невеликих офісах у всьому світі. Однак через роботу більшості співробітників вдома уразливості в таких системах можуть стати потенційним вектором атак на підприємства.
Зверніть увагу, що Гголосові помічники Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri та Microsoft Cortana протягом останніх років стали надзвичайно популярними. Однак, через те, що вони досить часто активуються випадково, навіть якщо користувачі не вимовляли спеціальні фрази, постало питання безпеки та конфіденційності цифрових асистентів.
Кожен користувач Інтернету має хоч аб один обліковий запис у соціальних мережах. І злам екаунта, його блокування чи несанкціонований доступ зловмисників може стати для власника справжньою трагедією. Як зарадити цьому та розпізнати втурчання у Ваш обліковий запис, читайте тут.
Окрім цього, більшість користувачів вважають, що використання складного PIN-коду та біометричних даних забезпечує всебічний захист месенджерів. Однак приклади поширення шкідливого програмного забезпечення через месенджери свідчать про “прогалини” у безпеці. Як не стати жертвою зловмисників та зменшити ризики несанкціонованого доступу до профілю, дізнайтесь зі статті.