Троє фігурантів створили мережу сайтів, де під пропозиціями інвестування у міжнародні компанії, ошукали більше сотні громадян. За такі дії зловмисникам загрожує до восьми років ув’язнення.
Співробітники кіберполіції Київщини спільно із Головним слідчим управлінням Національної поліції України викрили трьох адміністраторів інтернет-проєкту у шахрайстві. Встановлено, що фігуранти створили більше десятка власних вебресурсів, де пропонували громадянам отримувати пасивний дохід від інвестування у «перспективну» компанію.
Адміністратори сайту дотримувалися повної анонімності та приймали гроші вкладників на криптовалютні та електронні гаманці. Інвестори вкладали щонайменше 300 доларів. Отримавши гроші, шахраї блокували користувачів, відмовляючись від будь-якої відповідальності.
Компанія розташовувалася в Одесі: там правоохоронці провели обшук. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та “чорнові” записи. Речові докази буде направлено на проведення відповідних експертиз.
Від шахрайських дій постраждали понад 100 осіб. Серед ошуканих – як українці, так і іноземці. Наразі правоохоронці встановлюють потерпілих від дій зловмисників.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ
Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради
Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?
“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні
Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.
Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.
Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.
Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.
До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.