Кібершахраї створили власний веб-сайт, на якому імітували проведення торгів, які насправді не відбувалися. Після, привласнювали гроші вкладників. Крім цього, для більшого залучення клієнтів розмістили два call-центри у столиці.

Співробітники кіберполіції в місті Києві спільно з Головним слідчим управлінням та полком патрульної служби поліції особливого призначення “Київ” припинили шахрайську діяльність компанії, яка заволоділа грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що компанія позиціонувала себе як платформа, яка надає послуги з торгівлі акціями міжнародних компаній. Також для більшого заохочення новачків надавали навчальний матеріал. Для переконливості інвесторів на веб-сайті розмістили приклади фіктивних торгів на світових фінансових ринках.

Шахрайська схема виглядала так: вкладники створювали екаунти на веб-платформі та поповнювали депозити. Після цього їхні гроші перераховувалися на криптогаманці компанії.

Крім цього, фігуранти розмістили два call-центри у Києві, зі штатом близько 40 осіб. Ці працівники агітували громадян вкладати грошові кошти.

Правоохоронці провели обшук за місцем розташування офісу. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, накопичувачі інформації.

Кібершахраям загрожує до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:

Google покращила безпеку свого браузера

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ FACE ID НА СВОЄМУ IPHONE ПІД ЧАС НОСІННЯ МАСКИ? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ЗАХИСТИТИ GOOGLE ДИСК ЗА ДОПОМОГОЮ TOUCH ID АБО FACE ID?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE СТЕЖИТИ ЗА ВАМИ ЧЕРЕЗ WI-FI?

ЯК ВІДПРАВЛЯТИ SMS З КОМП’ЮТЕРА НА ТЕЛЕФОН? – ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

ЯК ОЧИСТИТИ ІСТОРІЮ В УСІХ МОБІЛЬНИХ БРАУЗЕРАХ? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WHATSAPP З ДВОХ НОМЕРІВ? ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

Нагадаємо, після встановлення оновлення  Windows 10 May 2019 Update і November 2019 Update перестають працювати звукові карти, з’являється “синій екран смерті” або виникають проблеми з тимчасовим профілем користувача, а в процесі встановлення з’являються неінформативні повідомлення про помилку.

Також у поштовому сервісі Gmail з’явилася нова функція Google Meet – відтепер Ви можете з’єднуватись зі своїми рідними, друзями, колегами чи знайомими за допомогою відеоконференцзв’язку, не виходячи з пошти. Якщо до Вашого комп’ютера під’єднана відеокамера, достатьно буде натиснути кілька разів, щоб розпочати відеочат.

Хоча Microsoft Office все ще є розповсюдженим вибором для обробки текстів, презентацій слайд-шоу, обчислень електронних таблиць та багатьох інших цифрових завдань, є ще безліч безкоштовних альтернатив.

Зверніть увагу, що за допомогою протоколу віддаленого робочого стола (RDP) адміністратори мережі можуть відкрити користувачам порти для загального доступу через Інтернет до робочих документів з домашнього комп’ютера. Але це становить небезпеку, адже таким чином хакери можуть їх виявити та атакувати.

Окрім цього, інструмент віддаленого доступу з функціями бекдору під назвою Mikroceen використовують у шпигунських атаках на урядові структури та організації в галузі телекомунікацій та газовій промисловості Центральної Азії. Зловмисники могли отримати довгостроковий доступ до інфікованих мереж, маніпулювати файлами та робити знімки екрану.