Хоча Microsoft Office все ще є розповсюдженим вибором для обробки текстів, презентацій слайд-шоу, обчислень електронних таблиць та багатьох інших цифрових завдань, є ще безліч безкоштовних альтернатив.

Microsoft Office в основному складається з Microsoft Word для документів, Microsoft PowerPoint для презентацій та Microsoft Excel для електронних таблиць. Microsoft Office доступний через підписку на Microsoft 365, яка коштує 69,99 дол. США на рік, або 6,99 дол. на місяць для одного облікового запису. Сімейні екаунти до шести користувачів підтримуються за 99,99 дол. США на рік або 9,99 дол. США на місяць, пише How-To Geek.

LibreOffice: програми для робочого столу з відкритим кодом

Як найкраще безкоштовне програмне забезпечення LibreOffice – це проект з відкритим кодом від The Document Foundation,  який спочатку був частиною іншої альтернативи Office, OpenOffice. Ви можете завантажити LibreOffice для особистого користування у Windows, Mac та Linux. Тільки майте на увазі, оскільки програма з відкритим кодом, LibreOffice не надає власної підтримки чи допомоги.

Більші компанії, які хочуть використовувати цю альтернативу, можуть звернутися до професійної підтримки затверджених третіх сторін, перш ніж залучити LibreOffice на рівні підприємства. Хоча бізнес може заощадити, заплативши за надійні рішення, багато урядів у всьому світі обирають LibreOffice, щоб уникнути дорогих корпоративних угод Microsoft.

LibreOffice Writer, Calc та Impress – основні пропозиції, які співвідносяться відповідно з Microsoft Word, Excel та PowerPoint. Ці інструменти також доступні в Інтернеті через веб-версії під назвою LibreOffice Online. Ці інструменти в значній мірі призначені для особистого використання, хоча підприємства можуть залучати їх за належної підтримки. LibreOffice також пропонує програми з відкритим кодом для редагування зображень (Draw), формул (Math) та управління базами даних (Base). Почати можна безкоштовно, завантаживши пакет LibreOffice безкоштовно із веб-сайту.

Google Drive: веб-робочі програми від Google

Google Drive – одна з найпопулярніших безкоштовних альтернатив Microsoft Office, оскільки її створив один з найбільших конкурентів Microsoft. Google пропонує абсолютно безкоштовний сервіс та підтримку для широкого кола програм, які відповідають програмам Microsoft Office. Популярні зручні програми, такі як “Документи Google”, “Слайди”, “Таблиці” та “Малюнки”, доступні безкоштовно.

Усі ці додатки використовують хмарну службу зберігання даних – Google Drive. Окрім цих основних програм G Suite, Google пропонує такі додатки, як “Forms” та “Classroom”, які можуть задовольнити унікальні потреби, наприклад, вчителів. Величезна кількість сторонніх інструментів, таких як Zoho, LucidChart, Slack та багато іншого, забезпечують інтеграцію до багатьох програм Google.

Набір продуктів від Google повністю базується на хмарі, що забезпечує додаткову безпеку, оскільки складніше втратити свої файли. Хоча підприємствам, можливо, доведеться платити Google скромну суму за підтримку на рівні підприємства. Онак продукт від Google це чудовий вільний вибір для будь-яких особистих починань.

iWork: більше не тільки для користувачів Mac

Якщо Ви маєте Mac, можливо, Ви вже знайомі з власним набором продуктів від Apple – iWork. У ньому представлені альтернативи для основних програм Microsoft Office: Pages (Word), Numbers (Excel) та Keynote (PowerPoint).

Хоча ці програми раніше були ексклюзивними для Mac, кожен тепер може отримати доступ до них безкоштовно через iCloud, а також на iPad та iPhone. Якщо Ви більше знайомі з Microsoft Office, можливо, інтерфейс буде для Вас незвичним. Однак часті користувачі Mac вважають, що інтерфейс більше схожий на інші програми Apple. Для початку перейдіть у будь-який веб-переглядач на веб-сайті iCloud та підпишіться на безкоштовну підписку.

На відміну від інших безкоштовних альтернатив Microsoft Office, які намагаються наслідувати досвід, iWork не буде одразу знайомий, якщо Ви використовуєте набір продуктів Microsoft. iWork використовує iCloud для безпечного обміну документами. Зрештою, всі типи файлів Microsoft сумісні з iWork.

WPS Office: знайомі інтерфейси на всіх платформах

WPS Office – один з безкоштовних продуктів, створений для конкуренції Microsoft Officе китайським розробником Kingsoft, та пропонує програмне забезпечення, яке одразу стане знайомим для давніх користувачів Microsoft Office. WPS розшифровується як “Writer” (“Написання”), “Presentation” (“Презентація”), “Spreadsheets” (“Таблиці”),  які є назвами основних пропозицій пакету. Набір повністю сумісний з усіма програмами, типами файлів і навіть деякими розширеннями Microsoft.

WPS Office також пропонує безкоштовні версії своїх додатків для настільних, а також мобільних пристроїв. Хоча не всі програми доступні на кожній платформі, основні програми WPS доступні на Windows, Linux, Android та всіх сучасних пристроях Apple. Під час використання WPS Ви зустрінете деякі оголошення, але вони рідко заважатимуть підвищити продуктивність. Його функції захищені хмарною підтримкою з обмеженням на завантаження 200 МБ та 1 ГБ вільного місця, поряд із доступними веб-додатками та зручними інструментами для PDF.

FreeOffice:  універсальна продуктивність на більшості пристроїв

Незалежно від того, чи працюєте Ви у Windows, Mac чи Linux, FreeOffice від SoftMaker – це саме те, що говорить його назва: безкоштовна альтернатива Office. Її макет буде негайно знайомий користувачам Microsoft Office, особливо з його здатністю змінюватись між сучасними та класичними макетами, які будуть корисні як новим користувачам, так і ветеранам. Ці легко налаштовані макети також включають сенсорний режим, що полегшує використання на планшетах та мобільних пристроях.

FreeOffice повністю сумісний з файлами Microsoft Office та має ті самі види інструментів, які можна було б очікувати від сучасного набору продуктів. SoftMaker пропонує TextMaker (Word), PlanMaker (Excel) та Presentations (PowerPoint), а також середовище програмування та мову сценаріїв для розробників під назвою BasicMaker. Існують також преміальні версії цих додатків, що мають більше функцій, таких як управління файлами та підтримка сценаріїв, за разову вартість 79,95 дол. США або послугу підписки, яка стартує з$2,99/місяць. Це додатково до повнофункціональних додатків для Android .

Microsoft Office Online: менше функцій, але без витрат

Якщо жоден із цих параметрів не відповідає Вашим унікальним потребам, або Ви просто хочете залишатися з продуктами Microsoft, основні версії всюдисущих додатків доступні безкоштовно через будь-який веб-браузер. З будь-якого робочого столу чи мобільного пристрою Ви можете зареєструватися у вільному обліковому записі Microsoft та почати використовувати трохи обмежені версії Word, Excel та PowerPoint. Почати можна, перейшовши у будь-якому веб-переглядачі Office.com та ввівши або зареєструвавшись для безкоштовного облікового запису Microsoft.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ЗАХИСТИТИ GOOGLE ДИСК ЗА ДОПОМОГОЮ TOUCH ID АБО FACE ID?

ЯК НАЛАШТУВТАИ НОВИЙ ІНТЕРФЕЙС У НАСТІЛЬНІЙ ВЕРСІЇ FACEBOOK? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE СТЕЖИТИ ЗА ВАМИ ЧЕРЕЗ WI-FI?

ЯК ВІДПРАВЛЯТИ SMS З КОМП’ЮТЕРА НА ТЕЛЕФОН? – ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

ЯК ОЧИСТИТИ ІСТОРІЮ В УСІХ МОБІЛЬНИХ БРАУЗЕРАХ? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WHATSAPP З ДВОХ НОМЕРІВ? ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

Нагадаємо, фахівці ІБ-компанії Malwarebytes виявили нову шкідливу кампанію, під час якої зловмисники викрадають дані банківських карт користувачів за допомогою вбудованого в сайт шкідливого ПЗ.

Зверніть увагу, хакерська група Shiny Hunters заявила, що викрала 500 ГБ даних із депозиторіїв технічного гіганта Microsoft на платформі розробників GitHub, якою  володіє компанія.

Також дослідники безпеки з компанії VPNpro проаналізували 20 найпопулярніших VPN-сервісів і виявили, що два з них містять уразливості, які зловмисники можуть проексплуатувати для перехоплення з’єднання з метою відправлення підроблених оновлень і встановлення шкідливих програм або крадіжки даних користувача.

Коли у Вас кілька облікових записів, тримати у голові усі паролі до них стає складно. Ви можете вдатися до простих комбінацій, однак це лише одна з багатьох помилок, які Ви можете допустити. Ознайомитеся із п’ятьма найпоширенішими помилками, до яких Ви можете вдатися під час створення та використання паролів.

До речі, купувати поганий ноутбук стає складніше, але те, що відрізняє найкращі ноутбуки від хороших ноутбуків, – це те, як вони врівноважують потужність, ефективність, портативність та комфорт. Як вибрати з-поміж кращих пропозицій, які вже є на ринку, читайте у статті.