Фігурант створив інтернет-магазин техніки за вигідними цінами. Обов’язковою умовою була передплата. Втім, після оплати, покупці ніякого товару не отримували. Таким чином зловмисник ошукав близько 200 громадян.
Кіберполіція Дніпропетровщини спільно зі слідчими поліції регіону припинила злочинну діяльність інтернет-шахрая.
Правоохоронці встановили, що до таких дій причетний 29-річний місцевий мешканець. Чоловік вже неодноразово був засуджений та наразі відбуває покарання за шахрайство у виправному центрі.
Фігурант з мобільного телефону створив на платформі оголошень інтернет-магазин. До купівлі пропонував побутову техніку за зниженими цінами. Обов’язковою умовою була передплата половини або повної вартості. Однак, після сплати покупці ніякого товару не отримували.
В ході досудового розслідування встановлено, що таким чином зловмисник ошукав понад дві сотні осіб.
Правоохоронці провели обшуки на території виправного центру, де шахрай відбуває покарання, та вилучили речові докази.
Наразі досудове розслідування завершено. Матеріали справи разом із обвинувальним актом скеровано до суду. Правоохоронці клопотатимуть про відшкодування потерпілим завданої шкоди, у розмірі 400 тисяч гривень.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків
10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні
Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради
Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ
Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ
Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.
Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.
З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.
Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.
Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.